Yılın En İyi Erkek Kuaför Salonu, Salon Masculine

 

Güzelliğin Merkezi olarak erkeklerin de güzelliğini ihmal etmemek adına, sizler için ‘yılın en iyi erkek kuaför salonu’nu araştırmak istedik. Ve geçtiğimiz yıl içerisinde ilk senesini tamamlayan bir salonu kısa bir süre içerisinde en iyiler arasına girmeyi başarması sebebi ile sizlere tanıtmak istedik.

Bayan güzellik merkezlerine oranla son derece kısıtlı sayıda kalan erkek kuaför ve güzellik salonlarında yıllardır bir durağanlık yaşanmaktaydı ve yeni salonlar hizmete girmemekteydi. Özellikle Levent’te ve Ulus’ta bulunan ve sayısı bir elin parmaklarını geçmeyecek lüks ve konforlu erkek kuaförü yıllardır seçkin  müşterilerine hizmet vermekte. Bunların arasına birkaç kez yeni salonlar girmek istedi ise de bazıları yeterli tecrübeye sahip olamamalarından bazıları ise ekonomik sebeplerden dolayı bu zinciri kıramadı ve lüks salon sayısı artmadı.

Biz de 2011 için yılın erkek kuaförü olarak, bu zinciri kırarak Etiler’in yeni gözdelerinden olan  Salon Masculine’i seçtik. Seçim sebeplerimiz arasında en etkili olanlar Salon Masculine’in ilk senesinde üst düzey müşterilerinin arasında gördüğü rağbet ve teknolojik yeniliklerle süsledikleri  yüksek hizmet anlayışları. Salon Masculine şimdiden birçok işadamının, sanatçının ve sporcunun yeni adresi ve buluşma noktası oldu.

Müşteri konforu ön planda
Müşterilerinin rahatı için her şeyi düşünmüş olan Salon Masculine’de geniş mekanlar dikkat çekiyor. Öyle ki başka salonlarda 2 adet pedikür spa konulduğuna şahit olduğumuz kadar bir alana tek bir pedikür spa yerleştirilmiş; el-ayak bakımı bölümü için ferah ayrı bir oda tasarlanmış.

Salonda İtalya’dan özel olarak getirilen koltuklar alışılmışın dışında zarif görünümü ile salonun şıklığını tamamlıyorken aynı zamanda müşterilere rahat ve keyifli saatler sunuyor.

Kalabalıktan rahatsız olan müşterileri için tasarlanan VIP odası ise zemininden tavanına özel bir tasarıma sahip, özellikle el yapımı gümüş varaklı tezgah görülmeye değer bir zenginlik katmış. Salonda cilt bakımı odasındaki tavan aydınlatmasından bekleme salonu oturma grubuna kadar konforu ön plana çıkaran bir çok detay mevcut.

Kuaförde cafe keyfi
Salon Masculine’in belki de en keyifli tarafı Nispetiye Caddesi üzerindeki ünlü Etiler Cafelerine nispet edercesine hazırlanan balkonu. Nispetiye Caddesi’ne nazır balkonda gazetenizi okuyup içeceğinizi yudumlarken vaktin nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz.

Teknoloji dostu kuaför salonu
Salon Masculine son teknoloji ürünü cihazlarla (örneğin solaryumda kullandığı Ergoline Sunrise 488, son sistem saç ozonlama cihazı vs.) hizmet veriyor.

Bunun yanı sıra salonda müşterilerin memnuniyetini sağlamak ve iş akışını eksiksiz sürdürebilmek için özel yazılımlar ve kiosk cihazı var. Vera Bilişim’in özel olarak geliştirdiği net tabanlı Salon Yönetim Programı  ile tüm müşteri kayıtları, yapılan tüm işler, personel işlemleri, muhasebe işlemleri kısacası bir salonda olabilecek tüm işlemler bilgisayar üzerinden yapılıyor ve raporlanabiliyor.
Yine Vera Bilişim’in salona özel yaptığı kiosk cihazı ve özel yazılımı ile de personel yaptığı işlemleri programa giriyor ve böylece işlem fişleri kullanma sıkıntısı kalkıyor.

Salonun vazgeçilmezi: Hijyen
Salon Masculine’de personel ve mekanın hijyeni haricinde dikkat çeken şey kullanılan malzemelerin UV ışınları ile ve buhar sıcaklığı ile sterilizasyon sağlayan cihazlar ile sürekli steril konumda tutulması.

Personele bu konuda eğitim veren ve sağlık taramasından geçiren salon, ayrıca en hassas olunması gereken manikür pedikür bölümünde müşterileri için özel olarak hazırlanmış pedikür setleri ile kişiye özel aletler kullanılmasını sağlıyor.

Rasim Asrav ve Yetkin Ceylan
Salon Masculine 20 yıldan fazla süredir kuaförlük mesleğini icra eden iki arkadaşın Rasim Asrav ve Yetkin Ceylan’ın eseri. Her ikisi de çocuk yaşta başladıkları mesleklerinde Nişantaşı, Ulus ve Etiler de en iyi kuaförlerin yanında  yetişen Asrav ve Ceylan çalıştıkları yerlerde müşterilerine istedikleri hizmet kalitesini sağlayamadıklarını düşündüklerinden Masculine projesini oluşturmuşlar.

Belli bir tanınmışlığa ve doygunluğa oluşan salonların ‘daha iyi hizmet verme arzularını yitirdiklerini ve zamanın yeniliklerini takip etmeyi ihmal ettiklerini’ düşünen arkadaşlar, kendi vizyonlarını yansıtacak salonu kendilerinin açması gerektiğine kanaat getirince Masculine’i açmışlar.

Salon Masculine nerede?
Salon Masculine Etiler’de Nispetiye Cadddesi üzerinde Dünya Göz Hastanesi’nin ve SGK binasının karşısında Profesörler Sitesi’nde 200 metrekare alanda müşterilerine hizmet veriyor.

Salonda kuaförlük hizmetlerinin yanı sıra, cilt bakımı, manikür pedikür, saç ozonlama, solaryum hizmetleri de bulunuyor.

Ürün satışı da yapılan salonda saç, cilt ve vücut bakımında dünyaca ünlü Davines, Loreal, Kerastase, Babor Men, Doctor Babor, Depileve gibi markalar kullanılmakta.

Salon Masculine Erkek Kuaförü ve Güzellik Salonu
iletişim bilgileri:

Telefon       : 0212 263 68 68 – 0212 263 69 69
Faks            : 0212 263 15 15
Web sitesi  : www.masculine.com.tr
Adres          : Nispetiye Cad. No: 128 A Profesörler Sitesi
C3 Blok Etiler, Beşiktaş, İSTANBUL

 
 
 

45 yorum

 1. Serap Buruk diyor ki:

  Salon Masculine İbrahim Tatlıses’in de kuaförü oldu galiba. Ne olur bir de onun fotoğrafını koysanız. Biz onu her zaman seviyoruz, şimdi de eskisi kadar karizmatik. Hiç üzülmesin belki böylesi hayırlıdır. Bir gün Masculine’e gidip İmparator’u görmek isterim ama izin vermezler galiba :(

 2. Akin diyor ki:

  Böyle bir ödül yok bu sitenin sahibi kimse ödülüde koysaydı yada kupayı asparagas haber yapmayin güzel diyin ama ödül aldı demeyin.

  • admin diyor ki:

   Yorumunuza teşekkür etmek isterdik, ama iyi ya da kötü olsun bir yorumu dikkate almamız için önce yazıyı okduğunuza ikna olmamız gerekiyor. Siz “böyle bir ödül yok, bari sadece ‘güzel’ yazın” demişsiniz ama zaten yazının hiç bir yerinde “ödül” kelimesi geçmiyor. O halde bizim yazımız asparagas, değil aksine sizin yorumunuz taraflı.

   Örneğin Hürriyet gazetesi “en güzel on mekan” seçip yayınlayınca ya da bir dergi “yılın filmi” diye bir başlık atınca, “böyle bir ödül yok” diyebiliyor musunuz? Diyemezsiniz çünkü zaten kendi kriterlerine göre belirlediği ve kendi seçtiği mekanlardan, filmlerden bahsediyorlar. Bir başka gazete de dergi de kuruluş da kendi kriterlerine ve yargılarına göre başka mekanları, filmleri seçebilir. Asparagas haber yapacak ve ödül verecek olan emin olun sahte bir ödül töreni de düzenler ve resmini de koyar. O zaman ikna olur muydunuz? Peki, siz bir kuaför salonunda çalışıyorsanız ve bu sene sizin salonunuzu biz “en iyi” seçersek aynı yorumu yapabilecek misiniz?
   Yazının içeriğine bir itirazınız varsa onu belirtin lütfen mekan söylenen özelliklere ve güzelliklere haiz mi değil mi? Aslolan bu.

   Müessese ve şahıslar hakkında yapılan yanlış ve yanlı yorumların, atılan iftiraların hukuki çerçevede derğelendirilebileceğini göz ardı etmemenizi ve daha tutarlı yaklaşımlarınızı bekleriz.

 3. Akin diyor ki:

  Sayin ilgili
  Elbette ki tercihler ve secimler kisiere hastir. Ancak eger bir yazida “en iyi” ifadesi kullaniliyorsa o takdirde bu ifadenin neye dyanarak ve kac kisinin tercihine gore belirlendiginin, yani kisaca dayanaginin ne oldugunun da belirtilmesi hukuken gereklidir. Aksi takdirde bu yaziyi okuyanlar nezdinde yaniltici bir reklam olarak degerlendirilir. Bu durum zaten sizin de dayanak olarak belirtmis oldugunuz hukuki duzenlemelere aykirilik teskil eder.
  Bundan sonra bu tur haberlerinizde yorum ve dusuncelerinizi genel bir algi olarak yayinlamayacaginizi, eger bir arastirmaya dayaniyorsa katilimci sayisi ve diger detaylari da yayinlamanizi umut ederiz.

  • admin diyor ki:

   Teşekkür ederiz. Üslubunuzun değişmesi ve yapıcı olması (muhtemelen daha yetkin bir elekten geçti) sevindirici olsa da, halen algılamada sorun olduğunu düşünüyoruz.
   .
   Yüzlerce site var, kimi en iyi bilgisayarı seçer, kimi en iyi siteyi seçer, kimi en iyi lokantayı. İnternete girecek kadar akli ehliyeti olan herkes bunların o sitenin ya da kişinin, kurumun seçimi olduğunu bilir (ya da öyle olduğunu varsaymak zorundayız). Siz, bu seçimlerle ilgili detayları değil sonuçları ve sebepleri görürsünüz ve ister itibar eder ister etmezsiniz. İtibar etmezseniz, seçiminizde o yeri tercih etmezsiniz.
   .
   Ayrıca gördüğünüz gibi tüm yazılar yoruma açık. Gayet objektif bir şekilde demokratik bir ortam sunmaya çalışyor ve eleştirileri hatta dozu kaçmış eleştirileri bile yayınlıyoruz. Siz de “bence yanlış benim tercihim ‘x’ kuaför” diyebilirsiniz.
   .
   Bir önceki yorumunuzda size, “yazılanlarda yanlış birşey olup olmadığını belirtmenizin daha doğru olduğunu” belirtmiştik ve sizden bir itiraz gelmedi demek ki, siz de yazıların doğruluğundan şüphe taşımıyorsunuz.
   .
   Diğer yandan ele alırsak; “hukuki açıdan aldatıcı” olan nedir? Mesela gelen yoruma “berberler odası” linki konulup yorumun oradan geldiği izlenimi verilirse bu aldatıcıdır! Ve bu düşündürücü bir harekettir, tıpkı 2013′e girilirken 2011′deki bir yazının bu kadar gündeme gelmesinin manidar olduğu gibi!
   .
   Yine de yorumlarınızı dikkate alıp bu tip seçimlere gitmeme yolunda düşünmeye başladık. Bu sene için açıklanacak olan A……. karşısındaki bir salonu ve onunla ilgili değerlendirmemizi de askıya aldık.
   .
   İyi günler dileriz.

 4. darkNight diyor ki:

  Admin bu arkadaşta başka bir kuaför de çalışıyor kesin. Zaten yarası olmayan bu kadar gocunmaz. Ultraaslan en iyi futbolcuyu muslera seçse gidip itiraz edecekmiymiş bakayım kaç kişiye kime sordunuz? diye. Ödül töreni değilki bu juri olsun madalya olsun önce bunu anlaması lazım. Kendisi yılın en iyi saçı bize göre bu sanatçının dese mesela bir gazetede bunu yazsa kimse kalkıp sana göre ne demek sen nasıl o sanatçıyı seçiyorsun der mi? Nasıl bir mantık bu? Sen nasıl kuaför olarak bence en güzel bu dersen bu sitede güzellik sitesi olarak bence en güzel bu der. Bunu anlamak zor mu yada kabullenmek. Sormuşlar işte yalanmı yazdıklarımız bu salonda bu yazdıklarımız varmı yokmu onu söyle diye, cevap yok.
  Boşverin hazımsızları da ben bu seneyi merak ettim özacn’mı seçildi nuri mi? Başka aklıma gelmiyor akmerkz karşısında. Eskiden olsa arka kapısına göre karşısında kalan veysel var diye düşünürdüm ama onlar çok kan kaybetti. Bu arada yiğiti öldür hakkını ver masculine full koltuk bu sene yalan yok. Bana kalsa her zaman viva vehbi derim bilen bilir şükrü duduyu bile o yarattı ama bize kadar kalmaz artık bu işler. Yenilikleri takip edemiyoruz burası gerçek. Yine de tüm zamanlarda vehbi ile şükrü kadar son iki sene açık ara masculine gerçeği var ortada. Belki onlara rakip olarak mevlüt çıkarsa bilemem.

 5. Akin diyor ki:

  Bu yazılanlar site sahibineydi. görüyoruzki herkese acık hale getirmek ,sitenin secilen kuaföre taraftar toplamasına dönüşmüş agzimı bozmak istemiyorum karşılık bulamadıgınız yerde kuaför isimler zikretmeyin biz sizin gibi bir sitemiz olmadıgı icin cevap veremiyoruz.Yada yazılanları sansürsüzce , herkesi yayınlayın ..

 6. Akin diyor ki:

  Bu ara futbolda yada başka bir alanda sms seciliyor bilmiyorsanız ögrenin yoksa bütün kanalarda spor purograları olmaz demeki secimi bagimsız yapmak lazim boş konuşuyorsunuz bagimsiz bir sitesiniz zanetik bagımliymişsıniz bunu anladik iknaya ugraşmayin .

 7. Akin diyor ki:

  Yanlışınızı düzeltmeye ugraşırken batiyorsunuz siteye zarar veriyorsunuz reklamın iyisi kötüsü vardır reklam reklamdır diyen bir zihniyet toplumun sag duyusunda bogulmaya mahkumdur.

 8. Akin diyor ki:

  Siteniz cidi bir site olsa bilmediginiz kişilerin salonları zikretmesine müsade etmesiniz ekşi sözlük gibi olmuş siteniz. isminizi verinde bize başka sitelerde sizi yazalim bakalim tek tarafli olmak nasil oluyor ama cevaplar sizin ozelikle denetimden gecsin kendinizi nasil ifade edebiliyorsunuz.

 9. makaseller diyor ki:

  Tartışma yersiz. Adam zaten niye seçtiğini açıklamış ve gayet mantıklı. Benim anlamadığım bu toy arkadaşların mantığı.
  Kardeşim sen de bu işin emekçisisin dönüp dolaşıp girebileceğin yer sayısı bir elin parmaklarını geçmez. Kraldan çok kralcılık yapacağına biraz da şöyle düşün yarın bir gün işsiz kalsan alternatifin ne kadar çok olsa o kadar iyi değil mi? Yoksa hep 3-5 kişinin hegamonyasında bir ona bir buna köle mi olmak güzel. Bırak yeni yerler açılsın yenilikler getirsin sektör büyüsün. Sen sevineceğin yerde neler düşünüyorsun. İki gün sonra işsiz kalsan oraya işe girsen bu dediklerinin arkasında duracak mısın? Yoksa şükürmü edeceksin iyi ki böyle bir yer daha açılmış da sektör genişlemiş diye?

 10. kuzeyinoglu diyor ki:

  Komediye bak. Kendisinden başka yorum yapan yok, hala herkesi sansürsüzce yayınlayın diyor, sitedeki yazıdan uzun yorum yazmış tek taraflı yazıyorsunuz yazmış :)

 11. Murat Polat diyor ki:

  Okula giderken önünden geçiyorum bu Salon Masculine çok lüks bir yer belli. Galeri gibi son model arabalar duruyor hep. Bekleyin beni diplomayı alayım sonra bir de işe girersem sonra birkaç sene geçip bir de terfi alırsam geleceğim oraya. Balkonda otobüsle Boğaziçi’ne gidenlere bakıp keyifle çay yudumlayacağım. Şaka be şaka bir insan saç traşına o kadar para verir mi? Bu ne imaj merakı hayret. Millette nasıl para var anlamıyorum.
  Gerçi hep santaçılar, sporcular, iş adamları bir maaşı bir gecede kazanan adamlar. Adaletini sevdiğim dünya.

 12. selcuk diyor ki:

  slm bem 16 yaşında erkek çocukum saç boyatcam oluyomu

 13. selcuk diyor ki:

  saç yıkama yerleri de güzel

 14. selcuk diyor ki:

  galeride 2 tane erkein saçındakine havlu var sırtında ne işlemi yapılmış onlara

 
 
Konu hakkında yorumunuz