Yatak Odalarında 2012 Dekorasyon Trendleri

 

Yatak Odalarında 2012 Dekorasyon Trendleri

Yatak odalarımız, günün bütün yorgunluğunu attığımız, kendimiz için ayırdığımız vakitleri geçirdiğimiz alanlardır. Yatak odalarımızın dekorasyonu doğrudan kişiliğimizi ve hayata bakış açımızı da yansıtmaktadır. 2012 yılı içerisinde yatak odalarınızda değişiklik yapmak istiyorsanız yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.

2012 yılının moda renklerinin başında kırmızı yer alıyor. Kırmızı renk, insana verdiği huzur ve rahatlama duygusu sebebiyle birçok alanın dekorasyonunda mutlaka ufak bir bölümde dahi olsa kullanılıyor. Yatak odanızda kullanacağınız kırmızı renk tonunun ayarlanması ise oldukça önemlidir. Kullanacağınız renk parlak bir kırmızı ise odanızın bir duvarında veya belli bir bölümünde kullanmanız gözlerinizin yorulmasını engelleyecektir. Odanızın genelinde kırmızı rengi kullanmak istiyorsanız tercihiniz kiremit rengi tonları ve daha pastele yakın kırmızılar olmalıdır.

Yataklar yorgunluğumuzu attığımız en önemli eşyamızdır. Günün bütün yorgunluğunu atacağımız yataklarda mutlaka huzurlu bir uyku çekmemiz gerekiyor ki yeni güne dinç başlayabilesiniz. Yatak odanızda kullanacağınız yataklarınızda fazla yüksek olmayan yere daha yakın olanları tercih etmeniz hava akışının daha kolay sağlanması nedeni ile oldukça iyi bir tercih olacaktır.

Yatak odanızda tüm bir yatak odası takımı kullanmak yerine ihtiyacınız olan mobilya parçalarını birbirine uygun renklerden ve uygun modellerden ayrı ayrı seçerek kombinlemeniz hem odanızın daralmasını önler hem de daha farklı bir dekorasyon ortaya çıkarmanızı sağlar.

Yatak başlığı olarak kullanacağınız bölmede spot aydınlatmalar kitap okumak istediğinizde size büyük kolaylık sağlar. Ayrıca spot aydınlatmalar odanızın dekorasyonunda oldukça hoş ve modern bir görünüm elde etmenize yardımcı olur.

Odanızda kullanacağınız komodin veya kitaplık olarak kullanacağınız dolaplar yerine duvarlarınıza yaptıracağınız ve odanızın genel rengi ile kontrast renklere boyatacağınız nişler oldukça hoş duracaktır. 

Nişler sayesinde hem kitaplarınızı yanınızdan ayırmayacaksınız hem de odanızda kullanacağınız aksesuar, resim, biblo gibi eşyalarınızı kalabalık bir görünüm elde etmeden kullanabileceksiniz.

 
 
 
0 Yorum

İlk yorumu yapan siz olabilirsiniz.

 
 
Konu hakkında yorumunuz