Vücut Tipine Göre Kıyafet Seçimi

 

Vücut tipine göre giyinmek, doğru ve uygun tarzın yakalanmasında en önemli kuraldır. Balıketli, uzun bacaklı, minyon, çok zayıf veya kıvrımsız düz hatlara sahip olanların ayrı giyim şekillerine de sahip olmaları gerekir. Her gün ayna karşısında ne giysem diye düşünmemek için doğru bir gardırop hazırlamak önemlidir. Doğru bir gardırop için de belli bir tarza sahip olmak gerekir. Her insanın kendine özgü bir tarzı olmalı. Bu tarz yaşam biçimi ve kişilikle alakalıdır. Bütün bunlar ile birlikte tarz belirlenirken ve gardırop hazırlarken vücut tipine göre giyinmenin önemi büyüktür.

Elma tipli bayanlar(üst bölge kalın alt bölge ince olanlar):

Bel bölgesi ve göğüs bölgesi geniş, bacakları ve popo bölgesi dar ve ince olan kadınlar elma tipi kadındır. Üste bol bir tişört ve ya bluz giyip alta da dar paça bir pantolon veya tayt tercih edilebilir. Ayakkabı seçini de topuklu tercih edilir ise dar paça pantolon ile harika bir uyum sağlar. Topuklu ayakkabı tercih edilmediği durumlarda babet uygun olur. Eğer dar bir tişört ve ya badi giyilmiş ise üzerine mutlaka uzun bol kesimli bir hırka alınmalı.

Armut tipli bayanlar(üst bölge ince, alt bölgesi kalın olanlar):

Armut tipli bayanların öncelikli dikkat etmesi gereken üst bölgeyi omuzları veya göğüsleri olduğundan daha büyük ve geniş göstererek alt kısımla bir orantı sağlamaktır. Alt kısımda pantolon, etek tercihinde koyu renk tercih edilmesi önemlidir. Bel bölgesine oturan ve aşağı doğru bollaşan elbiseler bu vücut tipi için uygundur. Vatkalı gömlekler altına tayt ile tercih edilebilir.

Minyon tipli bayanlar:

Minyon tipli bayanlar mini etekler, mini elbiseler ve dar paça pantolonlar tercih edebilirler. Boy kısalığı bahane edilerek çok fazla topuklu yakkkabılar tercih edilmemeli. Çünkü orantısız bir görüme neden olacaktır. Minyon tipli bayanlar çanta tarcihinde dikkatli olmalı ve çok büyük çantlardan uzak durmalılar.

 
 
 
0 Yorum

İlk yorumu yapan siz olabilirsiniz.

 
 
Konu hakkında yorumunuz