Vücut bakımı

 

Güzelliğin ve sağlığın aynası cilt kadının en güzel elbisesi. Yanlış beslenme, kötü hava koşulları ve stres gibi bir çok nedenden yıpranan hassas ciltler bir süre sonra eski parlaklığını ve yumuşaklığını kaybeder. Bunu en az seviyeye indirgemenin fazlasıyla yolu var. Günümüzde kadınlar pahalı cilt bakım ürünleri almak yerine evde kolayca hazırlanan, faydasını gördüğü bir çok iksir hazırlayabiliyorlar.

Ilık bir duş kuruyan cildinize iyi gelecek ve ferahlık hissi yaratacaktır. Uzun zamandır bedeninizdeki kuruluğu hissediyorsanız eğer; herhangi bir kreminizin içine çok az zeytinyağı katıp vücudunuza sürdüğünüzde elde ettiğiniz görünüm parıl parıl E vitaminine doymuş  sağlıklı bir ten olacaktır. Kendi kreminizi kendiniz yaratmanız bütçenize katkı sağlayacaktır.

Selülit problemlerini artık problem haline getirmenize de gerek yok. Cilt yenileyici bir çok ürünün içinde kafein maddesi var.  Bu madde hücreleri yeniler ve cilde gençlik ve canlılık kazandırır.  Evinizde bulunan iki yemek kaşığı filtre kahveyi un haline getirdikten sonra herhangi kullandığınız bir kremle bu kahveyi karıştırın. Vücudunuzda selülit olan bölgeye yumuşak masajlarla uygulayın. Streç film ile karışımı sürdüğünüz bölgeyi sarın ve 15 dakika bekleyin. Ilık suyla temizleyin. Bu özel iksiri düzenli olarak haftada iki kez uyguladıktan sonra selülitlerin kaybolduğunu göreceksiniz.

Kahve gibi limonda teninizin dostu. Antiseptik olmasının yanı sıra iyi bir ferahlatıcı. Limonu ellerinize ve tırnaklarına her gece sürdüğünüzde sıkılaşmış bir ten ve ojelerden dolayı sararan tırnaklarınızın bembeyaz olduğunu göreceksiniz. Eğer ter probleminiz var ise deodorantlar yerine yine limonu tercih etmekte fayda var. Koltuk altınıza limon sürdüğünüzde kötü kokuları önlemiş olmakla beraber ten renginiz de açılmış olacaktır.

Çoğu kadın masa başında çalıştığı için en büyük sıkıntısı dirseklerdeki nasırlanma. Bu da yine limonun mucizevi etkisiyle yok oluyor.  Dirseklerinizi on dakika limonlu suda bekletip sonra zeytinyağı ile beş dakika masaj uyguladığınızda yumuşak dirsekler sizin oluyor.

En çok görülen diğer bir nasır ve sertleşmesi bölgesi topuklar, eskide kaldı.  Duştan sonra ayaklarınızı beş dakika ponzaladıktan sonra bebe yağı veya zeytinyağı ile ovun. Bu bakımı her gün uyguladığınızda değişim kaçınılmaz olacaktır.

Tenimiz her an değişime hazır, evde yapabileceğiniz pratik yöntemlerle doğal ve güzel hale getirmek çok kolay.

 
 
 
0 Yorum

İlk yorumu yapan siz olabilirsiniz.

 
 
Konu hakkında yorumunuz