Sibel Şimşek Avrupa Şampiyonu

 

Sibel Şimşek Türk kadınlarının gururu oldu. Avrupa Halter Şampiyonası’nda 63 kilo da silkme ve toplamda altın madalya kazandı. Aynı kategoride Neslihan Okumuş bronz madalya kazanarak 3. Oldu. Avrupa Halter Şampiyonası Türkiye’de Kepez spor salonunda yapılan müsabakaları Sibel Şimşek rahatlıkla kazandı. Türk halterci Sibel Şimşek ilk denemesinde 121 kilo ikinci denemesinde 125 kilo kaldırarak altın madalyayı hak etti. Bu sayede zaten birinciliği garantilediği için son hakkını kullanmamayı tercih etti. Koparmada, silkmede ve toplamda üç altın madalya kazanarak Sibel Şimşek Türkiye’nin gururu oldu.

Aynı müsabakalarda Neslihan Okumuş’da derece elde etti. Koparmada çok iyi başarı gösteremese de silkmede iyi bir performans göstererek bronz madalya kazandı. Türk halterci ilk denemsinde 110,2 ikinci denemesinde 113 üçüncü hakkında ise 115 kiloyu kaldırarak tartı farkı ile bronz madalyanın sahibi oldu.

Üçüncülüğü Macaristanlı Nicoletta Nagy elde etti. 116 kilo ile silkmede, toplamda 210 kilo ile gümüş madalya kazandı.

 
Sibel Şimşek Avrupa Şampiyonu  

Tags

, ,

Related Posts

  • No Related Posts
 
 

2 yorum

  1. sunay33 diyor ki:

    bravo ya nekadar guru verici. hem türk olarak hem de bir kadın olarak çok gurur duydum.sibel şimşek avrupa şampiyonu kadınların gururu:)

 
 
Konu hakkında yorumunuz