Saç Uzatan Yöntemler

 

Saç uzatmak çoğu insan için oldukça zordur. Uzun ve havalı saçlara sahip olmak isteyen ancak türlü nedenlerden dolayı kısa saçlara sahip olan kişilerse, saçın uzama süresini yorucu ve zahmetli bulur. Bu tür durumlarda kişiler bir an önce saçlarını uzatacak formüller aramaya başlarlar. Her ne kadar saçın uzaması için belirli bir süre gerekse de bu süreyi kısaltan birçok formül vardır. Daha çok bitkisel kürleri tercih eden insanlar bazen de kimyasalları kullanırlar. Ancak her zaman doğallıktan yana olmakta fayda vardır.

Saç uzatan bazı karışımlar, saç derisine nüfuz eder ve saç köklerini besleyerek oradaki saç hücrelerinin çoğalmasını sağlar, bu şekilde de saçların uzaması hızlanır. Bu tür kürlerin yanında beslenmeye ve saçları fazla yıpratmamaya dikkat ederseniz güzel sonuçlara ulaşabilirsiniz. Karışımlar haricinde bazı bitki yağları da saçın gürleşmesini, uzamasını ve sağlamlaşmasını sağlar. Ancak dikkat edilmesi gereken bir nokta vardır. Bu kürler ve yağlar aşırı sıklıkta kullanılmamalıdır. Çok fazla uygulama, saçın yorulmasına neden olur. Belirli aralıklarla uygulandığı takdirde sonuç alabileceğinizi ve her şeyden önce sabretmeniz gerektiğini asla unutmayınız. Kürlerin malzemelerine aktarlardan rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Civanperçemi ve sinameki otunu dövmüş olduğunuz nar kabuklarıyla yarım saat suda kaynatın. Daha sonra süzdüğünüz bu sıvıya losyon özelliği katabilmek için çırpılmış yumurta ilave edin, susam yağıyla karıştırın. Hazırlanan losyonu saçınıza haftada 3-4 defa uygulayın ve yıkayın.

Rendelediğiniz turpu suda yarım saat boyunca pişirdikten sonra süzün. Elde ettiğiniz sıvıya yumurta sarısı ekleyin ve bulamaç haline gelinceye kadar çırpın. Hazırladığınız bulamaçla saçlarınızı yıkamadan önce ovun.

Şampuanınızın içine birkaç damla badem yağı ekleyin, iyice karışmasını sağlayın.

 
 
 
0 Yorum

İlk yorumu yapan siz olabilirsiniz.

 
 
Konu hakkında yorumunuz