Saç Bakımı Tüyoları

 

Şampuanlar, saç derisinin yağ ve nem oranını dengede tutar.Saç yıkama işleminizi tamamladıktan 24 saat sonra veya bu zaman dilimi içerisinde saçlarınızda fazla yağlanma olmuyorsa,normal saç tipine uygun şampuanı seçmeniz gerekmektedir.

Saçın yağlı olması,saç derisindeki sebum oranı ile ilgilidir.Yağlı saçlar için uygun olan şampuanlar,saç derisinde sebum oranı fazla olan kişiler için oldukça iyi bir seçimdir.İşte bu sebum oranını dengeleyen şampuanlar saçtaki statik elektriği de azaltmış olur.

Bu şampuanlar haricinde, saçlarınız kuru,yıpranmış ve boyalı saçlardan ise kullandığınız şampuanlar, kimyasallar,aşırı fön ve düzleştirme gibi saçı yıpratan işlemler için iyi bir seçimdir.Bakım özelliği sebebiyle nem dengesini sağlarlar.

Zayıf ve yıpranmış saçlar için şampuanlar ise yoğun bakım isteyen saçlar için uygundur.İçinde barındırdığı krem sayesinde saçı canlandırır ve kolay açılmasını sağlar.Üstelik besleyicidir.

Kepek şampuanları, her gün düzenli olarak kullanılırsa içindeki aktif maddeler saçtaki kepek oranını azaltır,oluşumunu engeller.

Yağlı saçlara kremsiz şampuan

Kremi şampuanların en büyük özelliği bakım özelliğinin olmasıdır.Ancak saçı yağlı olanlar için,kremli şampuan kullanmak olumsuz sonuçlar verebilir.

Haftada bir Maske

Saç maskelerinin içerisinde proteinler bulunmaktadır.Saçı onarıcı özelliği bulunan bu proteinler,saçınızı daha iyi taramanızı sağlar.Aynı zamanda saçın parlaklığını ve canlılığını arttırır.Banyo sırasında 3-4 dakika bekletilerek uygulanmalıdır.Haftada bir kez uygularsanız,yeterli olacaktır.

Bir de önemli başka bir noktaya daha değinmekte fayda var.Günümüzde kullandığımız saç bakım kremleri,sıvı saç kremleri gibi ürünlerin genel olarak pH değeri saç derisine uyumlu değildir.O yüzden bu ürünleri özellikle saç diplerine uygulamakta fayda var.Böylelikle ihtiyacınız olan bakımı sağlayacaktır.Birde bu ürünlerin %100 bitkisel içeriği saçlarınızın dökülmesine de engel olacaktır.Bu tip kremler kullanırsanız,saçınız eski canlılığını kazanır ve saçlarınızı yumuşatarak daha kolay taramanızı sağlar.

 
 
 
0 Yorum

İlk yorumu yapan siz olabilirsiniz.

 
 
Konu hakkında yorumunuz