Ruj Sürme Tüyoları

 

Ruj kadını kadın yapan önemli bir makyaj malzemesi, makyajı tamamlayan son işlemdir. İyi uygulanmış teninize uygun  ruj yüzünüzü canlı gösterecek ve gözlerinizin şeklini, rengini vurgulayacaktır. Renk seçimi zevkinize, kıyafetinize göre değişse bile dudaklarınızın biçimini de göz önünde bulundurmak gerekir. Kadınsılığı ön plana çıkaran bu kozmetik ürünü doğru kullanmak dudağı her zaman daha güzel gösterecektir.

Dudaklarınıza ruj sürmeden önce bir kat fondöten sürmeniz rujun daha uzun süre kalıcı olmasını ve bozulmamasını sağlayacaktır. Bu işlemden sonra dudakları güzel gösterebilmek için ilk aşama  dudak çizgisi çizmek ile başlar. Ağzını kapalı tutmalı ve sivri bir kalem ile dudak kenarlarını çizmelisiniz. Kalemin sivri olması çerçevenin düzgün olmasını sağlayacaktır. Dudağınızın üst kısmındaki “v” şeklinden başlamalı köşelere doru kısa çizimler yapmalısınız. Üst dudak  bitince alt dudağınıza geçip ve yine dudağınızın orta kısmından başlayarak dışa doğru çizmelisiniz. Dudak kalemiyle şekil vermek dudağı daha dolgun görünmesini sağlayacaktır. Daha dolgun gösterebilmek için de kalemi dudak çizgisinin biraz daha dış tarafından çizmeniz yeterli gelecektir. Büyük dudaklarınızı küçültmek isterseniz de tam tersi bir uygulamayla yani dudağı daha iç kısmında çizmelisiniz. Bu dudağınızı normalden küçük gösterecektir.

Kalıcı ruj kullanımı için asıl rujunuzu  sürmeden önce dudağınızı kalemle hafifçe boyayın. Süreceğiniz ruj rengine göre koyu veya açık bir kalemi tercih edebilirsiniz. Dudak dolgusu bittikten sonra ruju sürebilirsiniz. Ruju ruj fırçasıyla uygulamak düzgün bir boyama yapmanızı sağlayacaktır. Eğer ruj fırçası kullanmıyor iseniz taşırmamaya özen göstermelisiniz. Uygulamanız bittikten sonra kağıt veya mendil ile kalıntıları ve fazlalıkları temizleyip son dokunuşları yapmalısınız.

 
 
 
0 Yorum

İlk yorumu yapan siz olabilirsiniz.

 
 
Konu hakkında yorumunuz