Pudra Rengi Abiye Kıyafetler

 

Pudra rengi abiyeler özellikle Altın Küre Ödüllerinde Hollywood yıldızlarının sözleşmiş gibi pudra abiyeler giymesi ile 2011 abiye modasında kendine özel bir yer bulmuş durumda. Bir çok kadın Altın Küre ödüllerinden sonraki gün pudra rengi abiyeler almak için mağazalara ve terzilere akın ettiler.

Ancak pudra rengi abiye moda uzmanları tarafından özellikle genç kuşağın giyebileceği bir renk olarak anılıyor. Giyen kadını bir peri masalı perisi gibi gösteren bu kıyafet seksilikten çok masum bir ifade vermekte. Ancak sadece pudra rengi şık bir abiye bulmak yeterli değil. Bu abiyeye uyumlu çanta, ayakkabı ve aksesuarlar da bulunmalı.

Pudra rengi abiyelerin kötü yanı kombin şanslarının düşük olması. Pudra bir abiyenin yanında tüm koyu renkler sırıtacaktır. Bu nedenle sadece açık ve parlak olmayan renkler kullanılabilir. Ayakkabılarda ise pudra rengi dışında bir ayakkabı rengi oldukça iddialı olacaktır.

Altın Küre Ödüllerinde bir çok ünlünün giydiği pudra rengi abiyeler tek kolu açık ve yırtmaçsız tipte idi. Ancak daha sonra Hollywood moda ikonları kısa ve sırtı açık pudra rengi abiyeler de giydiler. Bu kıyafetler bir çok moda eleştirmeninden yüksek notlar aldı. Pudra rengi abiye ile birlikte yapılacak majyaj da oldukça önemli. Pudra rengi abiye doğal bir hava verdiği için abartılı bir makyaj dikkatleri üzerinize çekebilir. Doğal dudak rengi bir ruj, koyulaştırılmış kirpikler ve kaşlar şık görünecektir.

Pudra rengi abiyelerle takılabilecek aksesuar sayısı da oldukça kısıtlı. Altın Küre ödüllerinde özellikle mavi gerdanlıklar pudra rengi abiyeler ile kombinlenmeye çalışılmış gibi göründü. Ancak çoğu moda uzmanı bunun doğru bir kombin olmadığı konusunda bir fikir birliğine vardılar.

Pudra rengi Altın Küre gecesinde moda eleştirmenlerine genellikle romantizmi çağrıştırdı. Örneğin Emily Blunt pudra rengi abiyesi ile eski bir İngiliz düğününe davet edilmiş gibi tarif edildi. Umutsuz ev kadını Felicity Huffman’da pudra rengi elbisesi ile beğeni topladı. Ancak pudra abiyenin boyun bağının koyu mavi ve taşlarla süslü olması moda uzmanlarınca eksi puanla değerlendirildi.

 
 
 

5 yorum

  1. shemultane diyor ki:

    Hepsi aynı ödül töreninde giymiş bunları:) Neredeyse pişti olmuşlar.

  2. melis diyor ki:

    ben olsam bende bu renkte bi elbise giyerdim bu renk süperrr ve bu yıl oldukça gözde…

 
 
Konu hakkında yorumunuz