Nemlendirici Kremler

 

Cilt kuruluğu, birçok kadının başlıca şikayetlerinden biri. Cilt kuruluğu için satın alınan nemlendirici ürünlere de dikkat etmekte fayda var.Bu sorun iyi bir nemlendirici ile çözülebilir.Nemlendiriciler cildin kuruluğunu aldığı gibi , cildi yıpranmaya karşı da koruyor.

Özellikle yağlı cilde sahip olanların, nemlendirici seçiminde dikkat etmeleri gereken şey,nemlendirici kremin yağsız olmasıdır.

Bizim piyasada ulaşabildiğimiz nemlendirici ürünler C,B vitamini gibi cildin yaşlanma süresini uzatan vitamin çeşitleri içeriyor.Avrupa’da yapılan araştırmalara göre,çevre kirliliği nedeniyle meydana gelen ve havada bulunan sülfür dioksit gazının,vitaminleri etkisiz hale getirdiği kanıtlanmış.

Genel bir bilgi verecek olursak, cildinizin hangi tip olduğunu iyi bilmeniz gerekiyor.Nemlendirici krem kullanmayı,diş fırçalar gibi düzenli bir hale getirmelisiniz.

Nemlendiricilerin yanı sıra temizleme sütleri de kullanabilirsiniz.Bu da yaptığınız makyajın miktarına göre değişir.Bu tip ürünleri seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta cildin asit dengesini bozmama ve cildi kurutmama özelliğidir.

Gece kremleri de nemlendirici özelliğiyle cildin günlük nem kaybını önler.Hücre yenilemesini arttırır. Makyajdan hava almayan cildinizi havalandırır.

Cilt yazın daha yağlı, kışın daha kurudur. Nemlendirici seçiminizi yaparken bunu da göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Kremler etkisini genellikle 3-4 hafta içinde net bir biçimde gösterir.Bu süre epidermisin,yani cildin üst tabakasının yenilenme sürecidir.Doğru nemlendiriciyi alırsanız,üst deriyi mükemmel bir yumuşaklığa da kavuşturmuş olursunuz.

Ayrıca göz çevresinde oluşan siyahlıklar ve çöküntüler için de nemlendirici kullanmakta fayda var. Unutmayın, vücudumuzun %70′i sudur ve bu suyun,%20′si deri tarafından kullanılır.Günde en az bir litre su içmek birçok rahatsızlığa iyi gelebileceği gibi, cildinizi de içeriden temizler ve zehirlerden arındırır. Böylelikle cildinizin temiz ve sağlıklı olmasını sağlar.

 
 
 
0 Yorum

İlk yorumu yapan siz olabilirsiniz.

 
 
Konu hakkında yorumunuz