Nasıl Daha Uzun Görünebilirim?

 

Nasıl Daha Uzun Görünebilirim?

Hemen hemen her insan boyunun kısalığından şikâyetçidir. Özellikle de bayanlar daha uzun boylu görünmek için genellikle çok yüksek topuklu ayakkabılar giymeyi tercih ederler. Bu ayakkabılar ile yürümek zor olduğu gibi ayak sağlığı açısından da zararlıdır.

Bu yazımızda sizlere boyunuzu daha uzun göstermenizin püf noktalarını anlatacağız. Bu sayede yüksek topuklu ayakkabılar giymeden de boyunuzu uzun göstermenin yöntemlerini öğrenmiş olacaksınız.

  • Mutlaka topuklu ayakkabı giymeniz gerekiyor ise apartman topuk veya platformlu ayakkabılar yerine ince topuklu ayakkabıları tercih etmelisiniz. Bu şekilde boyunuzu uzun göstermek isterken kimsenin dikkatini ayaklarınıza çekmemiş olursunuz
  • Boyunuzun daha uzun görünmesi için mutlaka kilo vermelisiniz. Unutmamalısınız ki aynı boyda olan iki kişiden zayıf olanı daha uzun görünür. Zayıfladığınız takdirde boyunuz zaten olduğundan uzun görünecektir.
  • Saç kesiminin boyunuzun uzun görünmesine az da olsa etkisi olduğunu biliyor muydunuz? Saçlarınıza vereceğiniz katlı kesim şekli boyunuzun biraz daha uzun görünmesini sağlar. Çok uzun saçlar ise maalesef boyunuzun daha da kısa görünmesine neden oluyor.
  • Kıyafet seçiminizde mutlaka vücut tipinizi öğrenmeli ve size en uygun kıyafetleri tercih etmelisiniz. Trend ve sizin beğendiğiniz için aldığınız kıyafetler, üstünüzde hoş duramayabilir ve sizi olduğunuzdan kısa ve şişman gösterebilir.
  • Alacağınız kıyafetlerdeki renk ve desenler de büyük önem taşıyor. Siyah, lacivert, kahverengi gibi koyu renkler yerine daha canlı renkleri tercih edin. Alacağınız kıyafette çizgiler varsa, bu çizgilerin boyuna olması gerektiğini sakın unutmayın.
  • En önemli husus ise yürürken veya otururken mümkün olduğunca dik durmanızdır. Dik durmak ve dik yürümek hem sağlığınıza yararlıdır hem de daha uzun görünmenizi sağlar.
  • Kıyafetlerinizde desen tercih ediyorsanız; birbirinden ayrık desenleri tercih etmeniz, boyunuzun daha uzun görünmesini sağlayacaktır.
 
 
 
0 Yorum

İlk yorumu yapan siz olabilirsiniz.

 
 
Konu hakkında yorumunuz