Mutfak Dekorasyonunda Öneriler

 

Mutfaklarınızda Mucizeler Yaratın!!

Ev hanımlarının en çok zaman geçirdiği, zaman zaman ise misafirlerine kahve ikram ettikleri alanlar olan mutfaklar dekorasyonu ile sahibinin kişiliğini yansıtır. Mutfağınızın havasını tamamen değiştirmek için fazla para harcamanıza ve ankastre mutfak setleri almanıza gerek yok. Ufak tefek düzenlemeler ve renk değişikllikleri ile mutfağınızı tamamen değiştirebilirsiniz.

  • Mutfağınızı daha geniş ve daha ferah göstermek için işe duvarların rengini değiştirerek başlayabilirsiniz. Mutfağınızda kullanacağınız renkler açık tonlarda olmalı. Beyaz, açık sarı, açık mavi tonları kendinizi mutfakta daha rahat hissetmenizi sağlar.
  • Mutfağınızda alan darlığı yaşıyorsunuz… Kullanacağınız dolapların çok fonksiyonlu olmasını tercih edin. Bu dolaplar küçük alanlarda birçok şekilde kullanılabilir ve içerisinde çok fazla ürün barındırabildiğinden size kolaylık sağlar.
  • Mutfağınızdaki dolaplarınızın rengini değiştirmeniz mümkün değilse küçük stickerlar yardımınıza yetişir. Bu stickerlar ile dolaplarınızda değişik havalar kazandırabilirsiniz.
  • Mutfak pencerenizde kullanacağınız perdenin kalın olmaması gün ışığından en iyi şekilde faydalanmanızı sağlayacağından mutfağınız daha aydınlık görünür. Mutfak pencerenizin karşısında kullanacağınız dekoratif ayna ise hem dekorasyonunuzu değiştirecek hem de pencereden gelen gün ışığının mutfağınıza tamamen dağılmasını sağlayarak daha aydınlık bir mutfak elde etmenizi sağlayacaktır.
  • Mutfağınızda kullandığınız masa ve sandalyelerinizi bir mobilyacıya göndererek veya evde kendiniz zımparalayarak ve boyayarak eskitme görünümü verebilirsiniz. 2012 yılında mutfaklarda eski esintiler çok moda. Eskitme şeklinde boyadığınız veya boyattığınız mobilyalarınızı çiçek desenli kumaşlarla süslemeniz mutfağınızın havasını değiştirecektir.
  • Duvarlarınızda boşluk hissediyor iseniz pastel renkler ile yapılmış manzara resimleri, meyve ve sebzelerin bulunduğu resimler mutfağınızı canlandıracaktır. Dikkat etmeniz gereken kullanacağınız bu resimlerin çerçevelerinin büyük olmaması gerektiğidir. Ufak boyutlu çerçeveler mutfaklar için en ideal boyutlardır.
  • Mutfağınızın yer zemininde halı kullanmanız gerekiyor ise mutlaka duvar renklerinizle uyumlu ve daha çok düz desenli modelleri tercih etmelisiniz. Karışık desenli halılar mutfağınızı karanlık gösterecektir.
 
 
 
0 Yorum

İlk yorumu yapan siz olabilirsiniz.

 
 
Konu hakkında yorumunuz