Giuseppe Sciacce Ödülünü Yıldırım Aldı

 

Vatikan’ın en önemli kültürel etkinliklerinden olan Uluslararası Giuseppe Sciacce Ödülleri’nin ‘Sinema ve Tiyatro’ kategorisinde bu yıl ilk kez bir Türk aktör ödüle layık görüldü.

Türkiye’de olduğu kadar Ortadoğu ve Balkanlar’da da adından söz ettiren aktör Murat Yıldırım’a, Katoliklerin merkezi Vatikan, ödül verdi.

Son dönemler ‘Suskunlar’ adlı dizide ‘Ecevit’ karakterini canlandıran 33 yaşındaki yakışıklı oyuncu Murat Yıldırım, Papalık Kentsel Üniversitesi Oditoryum’unda Cumartesi akşamı düzenlenen ödül törenine, yine oyuncu olan eşi Burçin Terzioğlu’yla birlikte katıldı.

Roma’da ödülünü kucaklayan Yıldırım, ödül karşısında şaşırdığını belirtirken, farklı din ve kültürlerden olanları birbirlerine bağlayan dizi ve sinema endüstrisinin bir parçası olmaktan gurur duyduğunu söyledi.

Ödül, 11 yıldan bu yana düzenlenen ve 1986 yılında genç yaşta dini bir bayramda hayatını kaybeden, Mimar Giuseppe Sciacce’ye adanmıştır.

Başarılı aktör, aralarında Vatikan’dan bazı kardinaller başta olmak üzere çok sayıda dini otorite ile kültür ve eğlencedünyasından kişilerin de bulunduğu konukların katıldığı törende ödülünü, İtalyan oyuncu ve şov dünyasının tanınmış ismi Emanuela Tittocchia’dan aldı. Ve sahnede ödül için teşekkür etti.

 
Giuseppe Sciacce Ödülünü Yıldırım Aldı  

Tags

, ,

Related Posts

  • No Related Posts

About the author

 
 
0 Yorum

İlk yorumu yapan siz olabilirsiniz.

 
 
Konu hakkında yorumunuz