Muhteşem Yüzyıl’a Yeni Transferler

 

İzlenme rekorları kıran Muhteşem Yüzyıl dizisi, 3.sezon kadrosuna yepyeni ve başarılı oyuncular dahil etti.

Güzel oyuncu Pelin Karahan, Muhteşem Yüzyıl’a Hürrem Sultan’ın kızı Mihrimah Sultan’ı canlandırarak dahil oldu.

Ana hikayeden yıllar geçtikten sonra, Mihrimah Sultan artık büyümüştür. Haremde ve Devlet işlerinde sözünü geçirecek yeni isimlerden biri olmuştur…

Dizide Ozan Güven, Mihrimah Sultan’ın eşi Rüstem Paşa’yı canlandıracak. Rüstem Paşa’yla evlenecek olan Mihrimah Sultan, yeni sezonda en çok konuşulan isimlerden biri olacak.

Sultan Süleyman döneminde Sadrazam olan Rüstem Paşa, Hürrem Sultan ve eşi Mihrimah Sultan’ın da büyük desteğiyle Sadrazamlık görevini uzun yıllar boyunca yürütmüş ve devletin işleyişinde en önemli isimlerden biri olmuştu.

Şehzade Mustafa’nın öldürülmesine de Hürrem Sultan’la birlikte zemin hazırladığı öne sürülen Rüstem Paşa, dizinin son sezonunda öne çıkacak önemli isimlerden oluyor.

Yeni sezonda Muhteşem Yüzyıl’a dahil olan Cansu Dere, güzelliği ile öne çıkacak olan İran’lı cariye Firuze’yi canlandırıyor.

Hürrem Sultan’a dişli bir rakip olacak Firuze, eğitimli oluşu, şiire olan yatkınlığı ve Farsça’ya hakimiyeti, asaleti ve güzelliğiyle Sultan Süleyman’ın dikkatini çekecek.

Tuncel Kurtiz’de yeni sezonda, Osmanlı Şeyhülislam’ı Ebu Suud Efendi’yi canlandıracak. Ebu Suud, tarihte Anadolu’daki Osmanlı nüfusuna Alevilikten Sünniliğe geçmeleri için baskı ve şiddet uygulamakla suçlanan bir Şeyhülislam olarak da biliniyor.

Ebu Suud, Pargalı İbrahim Paşa’nın öldürülmesi sürecinde etkin bir rol oynayacak.

 
Muhteşem Yüzyıl’a Yeni Transferler  

Tags

, , , ,

Related Posts

  • No Related Posts

About the author

 
 
0 Yorum

İlk yorumu yapan siz olabilirsiniz.

 
 
Konu hakkında yorumunuz