Makyaj temizlemenin püf noktaları

 

Makyaj çoğu kadının vazgeçilmezi. Işıl ışıl taze ve güzel bir görünüm için birebir ancak makyajın cilde verdiği zararda bir gerçek. Özellikle çok uzun süre ciltte kaldığında ilerleyen yaşlarda erken yaşlanma, gözeneklerin tıkanması, alerji ve çeşitli cilt hastalıkları meydana getirmektedir. Bunun için makyaj temizlemek cildinize uygulayacağınız mecbur bir bakımdır. Piyasada bulunan çeşitli jeller, losyonlar, temizleme sütleri ile makyaj temizlendikten sonra alkolsüz bir tonikle cilde zarar vermeden özellikle tahriş etmeden temizlenmelidir.

Normal yağlı ve kuru ciltler için temizleme şekilleri farklı olmalıdır. Örneğin yağlı ciltlerde makyaj temizlerken  PH değeri yüksek ürünler kullanmakta fayda vardır. Bunun önemi şöyle ki; cilde uygun olmayan malzemeler kullanıldığında ilerleyen zamanlarda cilt hastalıklarına yol açar.

Sadece piyasada kullanılan ürünler yoktur bunun için doğal makyaj temizleme yöntemleri de vardır. En bilindik makyaj temizleme sütünü hazırlamak çok pratiktir ve evde bulabileceğiniz şeylerle ekstra bir ücret ödemeden doğal yollarla yapabilirsiniz.

Bir adet salatalık, bir tatlı kaşığı badem yağı ile kendini sütünüzü hazırlayabilirsiniz. Salatalığı doğrayıp içinde badem yağını ilave ettikten sonra karıştırıp yüzüne 5-10 dakika boyunca sürüp uygulayın. Uyguladığınız fondöten  pudra ve benzeri ürünlerin rahatlıkla çıktığını göreceksiniz sonra yüzünüzü cildinize uygun bir sabun ile yıkayın.

Bir çok kadın benzer hataya düşerek ıslak mendille makyaj temizlemektedir ki bu makyajı yeterli olarak ciltten temizlemesine imkan vermemekle beraber cildinize zararlı alkolü de sürmüş olursunuz. Islak mendiller makyaj temizlemek için kullanılmamalıdır.

Makyaj temizleyeme alın bölgesinden başlanmalı yanaklardan devam edilmelidir  Göz makyajı en son çıkarılmalıdır. Makyaj temizlendikten sonra cildinize ufak bir pamuğa döktüğünüz has zeytin yağını uygulayın böylece gözenekleriniz ertesi gün yapacağınız makyaj için hazır hale gelecektir.

 
Makyaj temizlemenin püf noktaları  

Tags

,

Related Posts

  • No Related Posts
 
 
0 Yorum

İlk yorumu yapan siz olabilirsiniz.

 
 
Konu hakkında yorumunuz