Kirpik Uzatma Yöntemleri

 

Kirpik uzar mı? Sorusu birçok kadının sorduğu ve hakkında yöntemler aradığı konudur. Kirpiklerin daha uzun ve dolgun görünmesi, daha net ve güzel bir ifadeye sahip olmak demektir. Bu görünümü sağlamak için eğer dolgun ve uzun kirpiklere sahip değiller ise kadınlar birçok yönteme başvurur. En kolayı takma kirpikler ve daha dolgun ve uzun göstereceğine inanılan makyaj ürünleridir. Makyaj ürünleri bu konu da çok da yardımcı olmaz maalesef. Çünkü var olan kirpiğin üzerine işlem yapılır ve bu işlem sonucunda ancak biraz dolgunluk oluşur. Aslında her kadın, doğal olarak uzun kirpiklere sahip olmak ister.

Doğal yöntemlerle uzun ve dolgun kirpiklere sahip olunabileceği dermokozmetik ile ilgilenen uzamanlar tarafından söyleniyor. Bu konu ile ilgili birçok formül paylaşılmaktadır. Güzel kirpiklere sahip olmak isterken kirpikleri kaybetmemek için dikkatli olunması ve her okunan tarifin uygulanmaması gerekir.

Yan etkisi olmayan ve evde basitçe yapılabilecek birkaç öneri:

-Badem yağı(badem yağını kıl köklerini beslemekteki faydası yıllardır bilinir.)

-Hint yağı(besleyici özelliği ile bilinir.)

Eşit ölçüde cam bir şişenin içinde çalkalayarak hazırlanır. Bu karışım 15 gün boyunca her akşam yatmadan önce kulak çöpü yardımı ile gözlere kaçırılmamasına dikkat edilerek uygulanır. Bu karışım daha çok kirpiklerin güçlenmesini ve gürleşmesini sağlar. Eğer dökülme var ise bu karışım sayesinde yok olur.

-1bardak kaynamış su.

-1 çay kaşığı Hint yağı.

-12gr. Kakao yağı(bir yemek kaşığından biraz az)

Bir kâsenin içinde hepsi karıştırılır. Bu kâseyi benmari usulü karıştırarak kaynattıktan sonra soğuyunca cam bir şişeye konulur ve en fazla 15 gün muhafaza edilebilir. Bu karışımı her akşam kirpiklere köklerden uca doğru uygulamak gerekir. Gözlere kaçırmamaya dikkat edilmeli.

Kirpiklerin dökülmesine engel olmak veya gür ve uzun olmasına bu karışımlar tek başlarına çözüm değillerdir. Mutlaka beslenme alışkanlığı gözden geçirilmelidir. Yapılan yanlışlar belirlenmeli ve düzeltilmeli, bu konu ile ilgili doktora gidilip tahliller yapılmalıdır. Bu sebeple önceliği doktora verip daha sonra doğal yöntemlere başvurulmalıdır.

 
 
 
0 Yorum

İlk yorumu yapan siz olabilirsiniz.

 
 
Konu hakkında yorumunuz