Karavan ile Tatil

 

Karavan ile tatil, her yıl bir otele gidip kapanmak yerine farklılık arayanlar için mükemmel bir tercih olur. Uygun tatil seçenekleri arasında karavan en farklı ve eğlenceli olandır. Karavan ile yapılan tatillerde sadece bir bölgede kalmak gerekmez. Ya da gezebilen bir tatil aracı olduğu için sürekli yer derdine düşmek zorunda da kalınmaz. Beğenilen bir kamp bölgesine kamp kurulabilir ve bütün tatil orada da geçirilebilir.

Karavan ile tatil için özgür tatil de denilebilir. Karavan ile kışın bir dağın eteğinde kar tatili, yazın güzel bir koyda yaz tatili veya birden karar verilen hafta sonu tatili yada bir göl kenarın da balık tutarken yapılabilecek bir kamp tatili yapılabilir. Uzun yolculuklara çıkılabilir ve yolculuk stresli ve yorucu olmaktan çıkar. Yola çıkıldığı gün tatil başlar istenildiği yerde ve zamanda konaklama yapılabilir. Yola çıkmadan önce yol üzerindeki kamp yapılabilecek güzel yerler önceden belirlenir ve bir tatil planı, yol haritası hazırlanır ise yolda boşa zaman kaybedilmemiş olacaktır.

Karavan ile tatilin zor olan yönleri de konfor kısıtlılığıdır. Karavan lüks otellerin yanında daracık olarak çok da cazip olmayabilir. Bu tatildeki amaç lükslük değil macera ve doğa tatili olmalı. Ailecek çıkılacak güzel bir tatil de olabilir. Çocuklarla beraber paylaşılacak bir sürü aktivite olacaktır. Aile olmanın, birlikte vakit geçirmenin ve birlikte çalışarak eğlenmenin tadı tam da karavan ile çıkarılabilir.

Karavan ile tatile çıkarken önceden hazırlık şarttır. Karavanın bakımı, içindeki eşyaların yola uygun halde sabitlenerek hazırlanması, gidilecek tatil yerinin hava ve yol şartlarına uygun hale getirilmesi gerekir. Eğer tatile çıkılacak karavan kiralanacak ise araç ile ilgili bilgilenmek çok önemlidir. Karavan normal araçlardan donanım olarak farklıdır. İyi bir araştırma yapıp teknik özellikleri hakkında bilgi edinmek gerekir. Gerekirse bu işle ilgili ve tecrübeli kişilerden yardım almak daha iyi olabilir. Bütün hazırlıklar tamamlandıktan sonra karavan tatili için kamp alanları belirlendikten sonra bütçe düzenlemesi de önemlidir. Kamp alanlarında nelere ücret ödeneceği, ne kadar ödeneceği ve tatilde yapılacak diğer harcamalar hesaplanmalıdır. Hazırlıklar dikkatle yapıldıktan sonra tatil yeri ve yolu belirlendikten sonra yolculuğun ilk günü ile karavan tatili başlar. İyi tatiller.

 
 
 
0 Yorum

İlk yorumu yapan siz olabilirsiniz.

 
 
Konu hakkında yorumunuz