İlasık Yöntemi Nasıl Yapılır?

 

Günümüzde miyopi, hipermetropi, astigmatizma gibi göz rahatsızlarında lazer tedavisi uyygulanır. Gün  geçtikçe lazer tekniği teknolojisi gelişiyor ve yeni yeni yöntemler bulunuyor.

Son zamanlarda kullanılan yeni yöntemlerden birisi İLASIK yöntemi. Bu yöntem iki aşamadan oluşuyor ve gözlük kullanmamak için  yapılan ameliyatlar yerine lazerlerle yapılan İLASIK yöntemi kullanılıyor. Bu yöntemin 1. bölümünde  intralase cihazı, korneada kapak oluşturma işlemini gerçekleştirir. 2. bölümde  özel Wavefront Yöntemi ile daha öncesinde doktor tarafından belirlenmiş göz numaraları sabit edilir. Yapılan İLASİK yöntemin sonucunda gözler sağlığına kavuşur. Doktorlar tarafından yapılan bu yöntemde dikiş ve bandajlama yapılmaz. Aynı zamanda da kanama meydana gelmez. Aynı gün içerisinde tedavi edilen hasta normal yaşantısına geri döner ve hastanede dinlenme ya da yatma gereği duyulmaz.

Tedavi kişiye özeldir. Her hastaya uygulanacak tedavi farklıdır. Çünkü insanların gözleri birbirleri ile aynı özellikleri taşımaz. Gözde oluşan rahatsızlıklar aynıdır ancak gözyapıları farklı olduğu için herkese farklı bir tedavi uygulanır. Özenli bir şekilde yapılması gereken bir tedavi yöntemi olmakla birlikte gözdeki kusurun  doğru teşhis edilerek tedaviye geçilmesi gerekir.

 

 
 
 
0 Yorum

İlk yorumu yapan siz olabilirsiniz.

 
 
Konu hakkında yorumunuz