Hızlı ve Kolay Makyaj Teknikleri

 

Makyajınızı 5 Dakikada Tamamlayın!!

Sabah önemli bir görüşmeniz var fakat aksilik siz erken kalkamadınız. Görüşmeye giderken bakımsız görünmek de istemiyorsunuz. Bu yazımızda sizlere hızlı ve güzel makyaj yapmanın sırlarını vereceğiz. Tekniklerimizi uyguladığınız takdirde hem harika bir makyaj yapmış olacaksınız hem de kusursuz görüneceksiniz.

Makyaj yapmaya başlamadan önce eğer gözaltlarınızda morluklar, şişlikler ve cildinizde sivilce lekeleri var ise mutlaka kapatıcı kullanmalısınız. Kapatıcılar sayesinde cildinizdeki renk farklılıklarını ve sivilce lekelerini ortadan kaldırmış olacaksınız.

Cilt renginiz donuk gözüküyor ise mutlaka makyaj öncesi bej rengi tonlarında makyaj altı maskesi kullanmalısınız. Bu uygulama ile cildinizin doğal rengine yakın bir görünüm elde etmiş olacaksınız.

Cildinize uyguladığınız maske ve kapatıcı sonrasında mutlaka fondöten uygulamalısınız. Kullanacağınız fondetenin cildinizden yarım ton açık ya da yarım ton koyu olmasına özen göstermeliyiz.Daha açık tonlardaki veya daha koyu tonlardaki fondöten cildinizde kötü bir görünüm elde etmenize neden olur. Fondöteninizi cildinize iyice yedirdikten sonra mutlaka pudra yardımı ile sabitlemeniz gerekir. Pudra sayesinde fondötenin parlamasını da önlemiş olacaksınız.

Allık kullanarak cildinizin daha canlı görünmesini sağlayabilirsiniz. Kullanacağınız allık ile hem makyaj bütünlüğünüzü sağlayacaksınız hem de elmacık kemiklerinizin ön plana çıkmasını sağlayacaksınız. Eğer sarışınsanız; kullanacağınız allık koyu tonlara yakın pembe allık size en uygun olanıdır. Esmer bayanlar için ise açık pembe tonları kullanmanız en doğru seçim olacaktır.

Koyu renk gözlere sahip bayanlar bej veya sedef renklerinde far ile göz kapaklarınızı tamamen kaplayın. Göz rengi açık olan bayanlar her renk farı rahatlıkla kullanabilir. Göz kapaklarınıza tamamen uyguladığınız farın bir ton açığı ile kirpik altlarınızı gölgeleyebilirsiniz. Gözlerinizin ön plana çıkmasında en etkili yöntemdir. Tabi ki göz kalemi ve rimel göz makyajının olmazsa olmazlarıdır. Gözlerinizi tamamen ön plana çıkarmak istiyorsanız siyah kalem ve rimel en ideal tercihtir.

Dudaklarınızı dudak kalemi ile çevreledikten sonra kıyafetinize ve makyajınızın tamamına uygun bir renkte ruj ile renklendirin. Artık toplantınıza hazır bir halde evden çıkabilirsiniz.

 

 

 

 
 
 
0 Yorum

İlk yorumu yapan siz olabilirsiniz.

 
 
Konu hakkında yorumunuz