Hazal Kaya Fanlarının Tehdit Suçu

 

Beğeni ile izlenen “Adını Feriha Koydum” dizisinden sonra, “Emir’in Yolu “ ile oyunculuk kariyerini sürdüren Çağatay Ulusoy’un annesi; “Aysun” karakterini canlandıran “Ahu Sungur” suç duyurusunda bulunduğu öğrenildi.

Aralarında Hazal Kaya’nın hayranlarının da bulunduğu söylenen twitter’dan kendisini tehdit eden 3 kişi hakkında, dün sabah suç duyurusunda bulunduğu öğrenildi.

“Feriha” ‘yı canlandıran Hazal Kaya’nın
ayrılmasından sonra genç oyuncunun fanları önce yapımcı Armağan Çağlayan’a tehdit mesajları atmıştı.

4 aydır bir çok twitter kullanıcısı kişi tarafından rahatsız edildiğini anlatan Ahu Sungur;

“Bazı insanlar bilgisayar klavyesinin başına geçtiklerinde televizyonda gördükleri kişilerin rol aldıkları diziyle ilgili bir memnuniyetsizlik yaşadıklarında bizlerin şahsına hakaret edebileceklerini, bizi tehdit edebileleceklerini sanıyorlar ama bu bilişim suçu… 4 aydır çok sabrettim” dedi.

Ayrıca, s
avcılıktan çıktıktan sonra twitter sayfasına içini döken Ahu Sungur;

“Eleştiri ve hakaret, tehdit birbirinden çok farklı kavramlardır. İnsanlara hakaret edemezsiniz, insanları tehdit edemezsiniz bu suçtur… Ekranda gördüğünüz, izlediğiniz tanınmış şahsiyetleri, bilgisayar ekranında görüp hakaret etme hakkına sahip değilsiniz. Sosyal medya (twitter) bir hakaret, tehdit, zorbalık yapılacak bir alan değil, sosyal paylaşım sitesidir.Türkiye Cumhuriyet’i Devleti bir Hukuk Devletidir. Yasalar ve Adalet, Zorbalığa karşıdır. Kadıköy Cumhuriyet Savcılığında bizlerle ve tüm vatandaşlarla ilgilenen sayın savcılarımıza teşekkürü bir borç bilirim” yazdı.

 
Hazal Kaya Fanlarının Tehdit Suçu  

Tags

, , , ,

Related Posts

  • No Related Posts

About the author

 
 
0 Yorum

İlk yorumu yapan siz olabilirsiniz.

 
 
Konu hakkında yorumunuz