Güzel Bacakların Sırrı

 

Güzel bacaklara sahip olmak için günlük bakım çok önemlidir. Sabah, bacaklar en az 10-15 kere fırçalanarak kuru masaja tabi tutulmalı ve bu masaj kalp yönüne doğru uygulanmalıdır. Bu uygulama toksinlerden kurtulmayı sağlar. Duşa girildiğinde bacaklar önce biraz sıcak su ile yıkanmalı, sonra soğuk su ile yine aşağıdan yukarı doğru kese yapılmalıdır. Banyo suyuna doğal yağlardan badem yağı veya zeytinyağı eklenebilir. Bu yağların cilde çok faydalı olduğu bilinir. Özellikle masajla birlikte uygulandıklarında daha etkili olurlar. Evde günlük yapılan basit masajların dışında haftada iki kere yaptırılacak etkili ve güzel bir masaj bacakların daha güzel görünmesini ve sağlıklı olmasını sağlayacaktır.

Bacaklarda oluşan çatlaklar bacakların güzel görünmesine engel olur. Bu konudan şikâyet eden çok kadın vardır. Bu çatlaklar özellikle hamilelik döneminde ve sonrasında oluşur. Çok sık kilo alıp vermenin de çatlak oluşumunda önemli etkisi vardır. Bacaklardaki çatlaklardan kurtulmaktan önce dikkat edilmesi gereken şey korunmaktır. Doğal yağlarla yağlanmak ve beslenmeye dikkat etmek gerekir. Oluşmuş olan çatlaklardan yine doğal yağlardan faydalanarak ve masaj yaparak kurtulunabilir. Kan dolaşımını hızlandırmak çatlak tedavisinde önemlidir. Badem yağı, hindistan cevizi ve zeytinyağı ile cildi nemli tutmak gerekir.

Güzel ve pürüzsüz bacaklara sahip olmak için bacağı beslemek önemlidir. Bacak cildine uygulanacak kremler önemlidir. Yenmesi mümkün olmayan veya zararlı olan hiçbir kimyasalı cilde uygulamamak gerekir. Bacağın güzel görünmesi için sarkmaması ve esnek olması gerekir. Bunun için doğal ürünlerden faydalanılmalıdır. Keten tohumu, susam yağı, hindistan cevizi yağı karışımı cilde uygulandığı zaman bir ay içinde bacakların güzelleşmesini sağlar.

Kalın bacaklara sahip olanlar bacakları inceltmek için egzersiz yapmalıdır. En kolay egzersiz yürüyüştür. Devamlı hale geldiğinde yürüyüş bacaklar için çok etkili olacaktır. Trambolinde zıplamak bacak ve popo bölgesi için yapılabilecek en güzel sporlardandır. Bacaklarda var ise selülitin giderilmesinde, kalın bacaklı olanların bacaklarının inceltilmesinde çok faydalıdır. Güzel bacaklara sahip olabilmek kararlı ve devamlı uygulama gerektirir.

 

 
 
 
0 Yorum

İlk yorumu yapan siz olabilirsiniz.

 
 
Konu hakkında yorumunuz