Gül ile Canlandırıcı Tonik

 

Tonikler sayesinde oldukça kolay cildimizi koruyabilir ve canlı tutabiliriz. Kadınlar ciltlerini en iyi şekilde korumak için birçok ürün denerler. Bu ürünlerin bazıları kimyasal madde içerir. Yani siz vücudunuzu daha iyi bir hale getirmek için ürünler kullanırsınız ama bu ürünler, bazı durumlarda ( yan etki) daha kötü sonuçlar ortaya koyabilir. Bu yüzden bir başka seçenek olarak kendiniz tonik hazırlayabilirsiniz.

Malzemeler:

100 ml beyaz şarap

50 ml gül suyu

5 gr kuru gül yaprakları

Geniş bir kavanoza gül yapraklarını koyuyoruz. Ardından bu kavanoza beyaz şarabı ilave ediyoruz. Bu kavanozu iyi bir şekilde kapatıyor ve mümkünse karanlık ortam oluşması için bir bez ile etrafını sarıyoruz. Bu kavanozu 14 gün ( 2 hafta ) boyunca sıcak bir yerde saklayın. Kavanozun ışık almamasına dikkat edin. Bu süreç geçtikten sonra süzgeç yardımı ile karışımın suyunu bir başka kaba akıtın. Ortaya çıkan suya gül suyunu ekleyin. Bu karışımı kapalı ortamda saklarsanız 5 veya 6 ay boyunca kullanmanız mümkündür.

Hazırladığınız oldukça basit ama etkili toniği gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Bu tonikle vücudunuz  için oldukça iyi sonuçlar alabilirsiniz. Cildinizin güzelliğini ve sağlığını korumak için bu tonik işinize yarayacaktır.

 
 
 
0 Yorum

İlk yorumu yapan siz olabilirsiniz.

 
 
Konu hakkında yorumunuz