Evde kaş alma yöntemleri

 

Kuaföre gidecek vakti olmayan ya da kuaföre fazlasıyla para vermek istemeyen kadınlar için evde kaş almak tercih sebebi. Tabi kadınlar kaşlarına gereğinden fazla önem veriyor, kaş modasına uygun şekillendirmek istiyorlar. Öncelikle işlemi gündüz vakti yapmakta yarar var çünkü gece ışığın yönü açısında kaş almakta biraz zorlanabilir, doğru noktaları net göremeyebilirsiniz.

Kaşları kendi alacak kişiler doğru simetrisi bilmeden alıyorsa biçim ve kötü gözükecektir. Kaşın başlangıç noktası burun kıvrımıyla aynı orantıda olmalıdır. Simetriyi bozmadan kaşlar yukarı doğru bir kaş fırçası yardımıyla taranır ve derine dalmadan kesilir. Kaşlar çok uzun olsa bile aşırı uzayan bölgeye kadar kesilmelidir. Bu işlemden önce kaş almak doğru değildir. Kesilen kaşlar bir pamuk parçası ile silinmeli ver işleme devam edilmelidir.

Fazla uzun kaşlar mutsuz yorgun, ince kavisli kaşlar ise sinirli görünmenize neden olduğundan yüzün şekli göz önünde bulundurulup ona göre şekil verilmelidir. Her kaş her yüze yakışmayacaktır. Surata uygun kaş modelini seçip kıl köklerine olabildiğince yakın bir şekilde tutulan cımbızla, kaşların çıkış yönüne doğru alınmalıdır. Ters bir yöne çekildiğinde hem yanlış  kıl kopabilir hem de başka işlemler yapmak zorunda kalınabilir ayrıca acısı da çok fazla olur. Profesyonel olunmadığı sürece kaşın üstüne dokunulmamalı, kavisle çok fazla oynanmamalıdır. Yeni kavis yaratmak kaşın doğallığını bozabilir. Simetri kaşın başlangıç noktası ile bitiş noktasının yüksekliği aynı olduğunda doğrudur.

Kaş alımı bittikten sonra nemlendirici sürülüp bölge rahatlatılabilir.

 
Evde kaş alma yöntemleri  

Tags

Related Posts

  • No Related Posts
 
 
0 Yorum

İlk yorumu yapan siz olabilirsiniz.

 
 
Konu hakkında yorumunuz