Erkek Epilasyonu

 

Epilasyon; vücuttaki istenmeyen tüylerin geçici ya da kalıcı yok etme yöntemidir. Geçici yöntemler; ağda, iplikle veya cımbızla alma, traş yapma, epilatörler ve friksiyondur. Kalıcı epilasyon ise; teknik bir aletin kıl köklerini yakma işlemiyle vücuttaki tüyleri tamamen yok etmesidir.

Bakım artık sadece kadınlara ait değil, çağımızda erkekler de bir çok kadın gibi kişisel bakımına özen gösteriyor. Son zamanlarda görülen bu artış bir çok güzellik merkezinin de harekete geçmesine neden oldu. Erkekler de diledikleri gibi bakım yaptırabilmek için salonlara gidiyor. Kadınlarda olduğu gibi erkeklerde gereksiz kıllarını aldırmak için epilasyonu tercih etmekte.

Özellikle kıl sorunlarıyla ilgili kalıcı bir yöntem olması erkeklerin ilgisini çekiyor. Araştırmalara göre daha çok erkekler; sırt, elmacık kemiği üstü, boyun ve ense bölgelerine bu işlemi uygulattırıyorlar.  Kesin ve kalıcı bir çözüm olması da cazip hale getiriyor. Erkeklerin kadınlara göre daha avantajlı olmalarının sebebi ise kalın kıl kökleri. Beş ya da altı seansta yakılan kalın kıl kökleri işleme daha çabuk yanıt verip erkekleri istenmeyen tüylerden tamamen arındıyor.

Modern çağda şehirli erkeklerinin trendleri arasına girmeyi başaran epilasyon erkeklerin artık bir numaralı bakımları. Kolaya kaçan erkekler için de çok daha pratik yöntemler var. Epilatörler, tüy dökücü kremler ve erkeklere uygun ağdalar. Ağdalar erkeklerin yüz bölgesinde rahatsız edici tüylerden çok kısa sürede arındırıyor. Bir çok erkek bakım merkezinde uygulanmakla birlikte erkeklerin traş gibi vazgeçilmezleri arasında.

 
 
 
0 Yorum

İlk yorumu yapan siz olabilirsiniz.

 
 
Konu hakkında yorumunuz