Ellerin Bakımı İçin Yapılması Gerekenler

 

Ellerin Bakımı  İçin Yapılması Gerekenler!!!

Özellikle ev hanımlarının; derisi buruşmuş ve çatlaklar ile dolmuş eller ile başı derttedir. Ev hanımlarının yanı sıra ciltleri hassas olan ve ısı farkından çabuk etkilenen ellere sahip olan birçok kişi  bakımı yaptırmak için güzellik salonlarının yolunu tutuyor.

Güzellik salonlarında yapılan el bakım masajları ve el bakım kürlerinin yanı sıra evde uygulayabileceğiniz basit yöntemler ile ellerinizi güzelleştirebilir ve pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Elleriniz için masaj yağı hazırlayın;

25 gr. Vazelin yağı,

25 gr. Avakado yağı,

25 ml. Hintyağı,

10 damla Acıbadem yağı,

50 ml. Jojoba yağı.

Bu malzemelerin hepsini benmari usulü eriterek karıştırın ve koyu kıvamlı bir sıvı elde edin. Elde ettiğiniz bakım yağını cam şişe içerisine koyarak saklayın. Ellerinizi hazırladığınız bu masaj yağı ile günde iki sefer ovun ve ellerinizin kremi yemesini sağlayın. Bir hafta sonunda ellerinizdeki değişimi gözlerinizle görecek ve inanamayacaksınız. Elleriniz hem daha nemli olacak hem de kırışıklıkların ve çatlakların azaldığını, iyileştiğini göreceksiniz.

Ellerinizin güzelliği için kan dolaşımı oldukça önemlidir. Kan dolaşımını hızlandırmak için ellerinizi ovarak kan dolaşımının hızlanmasını sağlayın. Masaj yapacağınız elinizi diğer elinizle sıkıca kavrayın. Masaj yapacağınız elinizin başparmağı ile avucunuzun içindeki elinizin üstü yüzeyine dairesel hareketler ile masaj yapın. Kan dolaşımını hızlandıracak olan bu masaj, ellerinizin canlanmasını sağlayacaktır.

Ellerinize krem sürdüğünüzde mutlaka parmak aralarına da yedirin. Parmak aralarına yapacağınız masaj ellerinizin güçlenmesini ve eklemle yerlerinizdeki derilerin kırışmasını engelleyecektir.

Parmaklarınızı mutlaka esnetmelisiniz. Mümkün olduğunca ve aklınıza geldikçe parmaklarınızı geriye doğru esnetebildiğiniz kadar esnetmelisiniz.

Baş ve işaret parmaklarınız ile diğer elinizin parmaklarının son kısmından uç kısmına kadar masaj yapın. Bu masaj parmaklarınızın rahatlamasını sağlayacaktır.

 

 
 
 
0 Yorum

İlk yorumu yapan siz olabilirsiniz.

 
 
Konu hakkında yorumunuz