Dudaklar İçin En İdeal Ruj Rengi

 

Dudaklarınız İçin En İdeal Ruj Rengini Bulun!!

Günlük hayatımızda veya özel geceler için yaptığımız makyajın kusursuz görünmesi biz bayanların en büyük isteğidir. Yaptığımız makyajın yüzümüzde mükemmel görünmesinin ince detayı ise seçtiğimiz ruj renginin hem makyajımızla hem de yaptığımız makyajın tonları ile uyumlu olmasıdır.

Kullandığımız ruj ten rengimize uygun olmadığı takdirde bütün makyajımızın kötü görünmesine neden olur. Ten renginize göre size uygun olan ruj renklerinin neler olduğunu biliyor musunuz? Ten renginizin yanı sıra göz renginizin ve saç renginizin de ruj seçiminde oldukça önemli bir rol oynadığını unutmamalısınız.

  • Ten renginiz, saç renginiz ve göz renginiz koyu ise seçeceğiniz ruj rengi mutlaka soğuk renklerde olmalıdır. Soğuk renkler koyu tenli bayanlarda kendisini ön plana çıkartır ve makyajın kusursuz görünmesini sağlar. Özellikle esmer bayanlar için hafif pembe renkli rujlar oldukça idealdir. Ruj seçimini bu ton üzerinde yoğunlaştırmanız doğal bir görünüm yakalamanıza da yardımcı olur.
  • Açık tenli bir bayansanız sıcak renkleri kolaylıkla kullanabilirsiniz. Sıcak renkler açık tenli bayanlarda oldukça hoş duruyor. Sıcak renkli rujlar içerisinde yer alan pastel kırmızılar ve pembeler oldukça hoş görünüm yakalamanızı sağlar. Dikkat etmeniz gereken ise pastel tonları seçmeniz gerektiğidir.
  • Beyaz tenli bir bayansanız açık ton rujların hepsini kolaylıkla kullanabilirsiniz. Bu renklerin hepsi dudaklarınızda oldukça güzel duracaktır.
  • Buğday tenli bayanlar,  ten renklerinin bir iki ton koyusu olan renkleri tercih etmelidirler
  • Parlak ve sıcak renkli rujlar sizi daha genç gösterirken solgun renkler dudaklarınızı daha parlak ve daha dolgun gösterecektir. Koyu renklerdeki rujlar dudaklarınızın daha küçük görünmesinde size oldukça yardımcı olacaktır.
 
 
 
0 Yorum

İlk yorumu yapan siz olabilirsiniz.

 
 
Konu hakkında yorumunuz