Doğal Maske Nasıl Hazırlanır?

 

Doğal Maskenizi Evinizde Hazırlayın

Cilt bakım maskeleri cildimizin güzelliği için en sık kullandığımız ürünlerdir. Cildimizin güzelleşmesi, daha yumuşak olması ve gençleşmesi için kullandığımız cilt bakım maskelerini evde kendimizde kolaylıkla hazırlayabiliriz.

Evde hazırlayacağımız cilt bakım maskeleri için tamamen doğal ürünlerden faydalanıyor olmak ise cildimizin doğal maskelerle yenilenmesini sağlıyor. Evde hazırlayacağımız cilt bakım maskeleri için dikkat etmemiz gereken husus ise cilt tipimize uygun olan maskeyi tarifindeki gibi yapmamız ve uygulamamızdır.

Kuru ciltler için cilt bakım maskesi;

1 adet yumurta sarısı, 1 yemek kaşığı bal ve bir yemek kaşığı zeytinyağını cam bir kap içerisinde iyice karıştırın. Bu maskeyi hazırlarken kesinlikle zeytinyağı kullanmanız öneriliyor, zeytinyağı dışındaki herhangi bir yağ kullanımı cildinizde sorun çıkmasına yol açabilmektedir. Hazırladığınız bu karışımı cildinize sürün ve yaklaşık 15-20 dakika bekletin (maskeyi uygularken göz ve dudak çevrenize sürmemeye dikkat edin) ılık su ile iyice duruladıktan sonra havlu ile bastırmadan kurulayın. Bu maske sayesinde cildiniz ihtiyacı olan nemi fazlası ile alacaktır.

Yağlı ciltler için maske tarifi;

Yağlı cilde sahip kişiler ciltlerindeki fazla yağdan kurtulmak isterler. Bu tip cilde sahip kişiler için en uygun maske ise domates maskesidir. 2 çorba kaşığı taze domates suyunu, 2 çorba kaşığı kil ile karıştırın ve göz ve dudak çevreniz haricinde tüm yüzünüze sürün. Yüzünüze sürdüğünüz maskenin kurumasını beklemeniz gerekiyor. Tamamen kuruduktan sonra ılık su yardımı ile iyice durulayarak cildinizi maskeden arındırın.

Karma ciltler için maske tarifi;

Bu cilt tipine sahip kişiler daha şanslıdır. Karma cilt tipinin en büyük sorunu ise T bölgesinde meydana gelen cilt parlamalarıdır. Karma cilt tipine sahip kişiler sorunlarının çözümü için zeytinyağı ve limon suyu ile hazırladıkları maske kullanıyorlar. Bu maskenin hazırlanması için 1 çay kaşığı zeytinyağı, 1 çay kaçığı kil ve taze sıkılmış limon suyunu iyice karıştırarak maskemizi hazırlayın. Cildinizin en yağlı bölgelerine uyguladığınız maskeyi 20 dakika beklettikten sonra ılık su yardımı ile durulayın.

 
 
 
0 Yorum

İlk yorumu yapan siz olabilirsiniz.

 
 
Konu hakkında yorumunuz