Doğal Makyaj Nasıl Yapılır?

 

Makyaj yapmak… Biz kadınların vazgeçilmezi. İşe giderken, okula giderken, gezmeye giderken, davete giderken… Neredeyse her yerde özen gösterdiğimiz; giyimimize, saç rengimize, ten rengimize göre uyumluluk içinde yapmak istediğimiz bir ihtiyaç.

Çoğunluğumuz en azından ruj bile olsa makyajdan vazgeçemez. Sadece bir kalem, sadece bir ruj, sadece bir rimel insanın kendini hissetmesini sağlar… Bir çok kadın makyaj yapmaktan vazgeçemez…

Makyaj yapmayı severiz. Aynı zamanda da doğal olsun isteriz. Makyaj yapmak da bunun içindir. Öz makyaj yapıp var olan güzelliği belirginleştirmek… Fazla ve aşırı renkli kullanılan makyaj malzemeleri yüzünüzü boya küpüne  döndürür.

Doğal bir makyaj önerisi…

Öncelikli olarak yüzünüze fondoten sürmekle başlayın. Fondoten renginiz ten renginizden bir ton  açık olmalı. Eğer bu şekilde fondoten uygularsanız yüzünüz daha canlı görünecektir. Fondoteni alnınıza yanaklarınıza çenenize ayrı ayrı sürerek yüzünüzde bütünleştirin… Dikkat etmeniz gereken şey fondoteninizi mümkün olduğunca hızlı yüzünüze yaymak. Her yere eşit dağıtmalısınız.

Daha sonra  göz kapakları ve kaş altları da dahil olmak üzerine far fırçasıyla  ten rengi farınızı sürün. Siyah kalemle gözlerinizin alt kısmını kalemle belirginleştirin. Göz kapağınızın tamamını açık kahve ya da vizon kahve ile belirginleştirin. Far gözkapağını aşmamalı. Göz kapağınıza farınızı sürdükten sonra ten rengi farınızdan çok az alıp kaş altınıza sürün ve diğer farla aradaki ton farkını parmağınızla üzerinden geçerek azaltın. En sonunda gözlerinize bol rimel sürün. Kullanmadığınız bir rimel fırçanız varsa; iyice yıkayın ve siyah kaleminizi üzerine sürün ve fırçayla kaçlarınızı tarayın ki kaşlarınız doğal bir şekilde belirginleşsin. Dudaklarınıza, dudak renginizden  iki ton koyu bir ruj sürün. yanaklarınıza açık pembe tonu allık sürebilirsiniz  ancak çok sürmemek kaydıyla… allık fırçanızı üfleyin ve yanaklarınıza bir iki kere değdirin. Allık sürmeden önce, yüzünüze  farın tozu bulaştıysa nemli bir pamuğu o bölgeye hafif kompres edin.  İki parmağınıza biraz fondoten alıp kompres yapar gibi fondoteni sürebilirsiniz.

Böylelikle doğal ve güzelliğinizi ön plana çıkaracağınız bir makyaj yapmış olursunuz…

 

 
Doğal Makyaj Nasıl Yapılır?  

Tags

,

Related Posts

  • No Related Posts
 
 
0 Yorum

İlk yorumu yapan siz olabilirsiniz.

 
 
Konu hakkında yorumunuz