Deri Tayt

 

Rahat ve şık kullanımıyla ilgi gören taytlar hiçbir zaman vazgeçilmeyen deriyle buluşunca hem ünlülerin hem de sokak modasının gözdelerinden olmuş durumda. Ünlüler özellikle günlük hayatlarında deri taytı çok kullandıkları gibi artık gece yaşantılarında, davetlerde ve sahnelerde de tercih etmeye başladılar. Derinin yapısından da kaynaklı olarak farklı tarzları ve farklı kombinelerle bu taytlar her türlü ortama uyum sağlayabiliyor.

Öncelikle taytlar, özellikle de deri taytlar vücudun bütün kusurlarını gösterdiği için seçerken ve kullanırken fazladan dikkat gerektirmektedir. Bacak ve basen bölgesi sorunları olanlar için çok da kullanışlı olmayabilirler.

Taytlar genel olarak uzun ve bol giysilerle, tuniklerle kombinelendiğinde oldukça güzel bir denge oluşturur.  Kış için bol kazaklar, yaz için t-shirtler kullanılabilir. Bu aynı zamanda tayt giyildiğinde kalça kısmını gizlemek için de başvurulabilecek yollardan biridir.

Blazer ceketle de deri tayta maskülen bir hava katılabilir. Bu ceketler de yine uzun seçilebileceği gibi kısa olanlar da kullanılabilir.

Deriyi en iyi deri tamamlar düşüncesinden yola çıkarak deri ceket kullanan ünlüleri de görmek mümkün. Birbirine uygun parçalar birleştirildiğinde oldukça şık bir görüntü yaratılabiliyor. Deri tayt ve deri ceketin bütünlüğüyle ‘Rock chic’ tarzı sağlanabiliyor. Zımbalı ceketler bu konuda oldukça başarılı durumdadır. Ayrıca ünlülerin deri taylarla birlikte feminen havayı tamamlamak için çoğunlukla topuklu ayakkabı giydikleri görülmektedir.

Deri taytla birlikte ‘asi’ görüntüyü sağlamlaştırmak için de botlar kullanılabilir. Günlük ve rahat bir şıklık içinse babetler tercih edilebilir.

Son dönemler de sadece siyah değil, kırmızı deri taytlar da kendini göstermeye başladı. Siyah deri taytlarla oluşturulan kombinelerde her renk rahatça kullanılabiliyor. Kırmızı deri taytlarla da siyahın, nüde tonlarının daha çok kullanılabildiği söylenebilir.

 
 
 
0 Yorum

İlk yorumu yapan siz olabilirsiniz.

 
 
Konu hakkında yorumunuz