Çocuğunuzun Uzun Boylu Olması İçin

 

 

Uzmanların yaptığı bir araştırmada,balığın içinde bulunan Omega 3 asitlerinin kanı daha akışkan hale getirdiği ve bunun da bebeklerin gelişimine katkılı olduğunu söylüyor.
Uzmanlar anne adaylarının haftada en az 2 öğün balık yemesini tavsiye ediyor.Üstelik yenilen bu besin bebeklerin kalp sağlığı içinde oldukça faydalı.
13 bin kadının üzerinde yapılan araştırmaya göre hamileliğin son zamanlarında tüketilen balık sayesinde bebekler daha uzun boylu ve kilolu olarak doğuyor.
Bu yüzden anne adayları mutlaka hamileliğin son aylarında bol bol balık ve su ürünlerini tüketmelidir. Yapılan bir başka araştırma da balığın ceninleri büyüttüğünü ispatladı.
Gebeliğin 32.haftasından sonra uzmanlar,anne adaylarından ne kadar balık tükettiklerini bir liste halinde kaydetmelerini istedi.Bu kayıtlara göre,sağlığı olumlu yönde etkileyen Omega 3 yağ asidi tüketimlerine bakıldı ve çok balık tüketen kadınların bebeklerinin,balığı az tüketen kadınların bebeklerine nazaran daha olumlu yönde geliştiği kaydedildi.
Araştırma ekibinin başkanı Dr.Imogen Roberts,balığın içindeki Omega 3 asitlerinin kanı daha akışkan hale getirdiğini ve rahimde dolaşan kanın hızlandığını,aynı zamanda bunun da bebeklerin gelişime olumlu yönde katkı sağladığını söylüyor.
Bu sebeple gebe kadınların haftada bir en az 2 öğün balık yemesini tavsiye eden Dr.Roberts,doğum sırasında normal kilonun altında olan bebeklerin,eğer bu besin tüketilmezse,40 yaşından sonra yüksek tansiyon,diyabet ve kalp rahatsızlıklarıyla ilgili sorun yaşayabileceğini söylüyor.

 
Çocuğunuzun Uzun Boylu Olması İçin  

Tags

, ,

Related Posts

  • No Related Posts
 
 
0 Yorum

İlk yorumu yapan siz olabilirsiniz.

 
 
Konu hakkında yorumunuz