Cilt Kuruluğuna Çözüm

 

Cilt kuruluğu birçok kadının şikayet ettiği sorunların başında gelir. Cilt kuruluğu için satın alınan nemlendirici ürünlere de dikkat etmekte fayda var. Bu sorunu ancak iyi bir nemlendirici ile çözebilirsiniz. Nemlendiriciler cilt kuruluğunu önlemenin yanı sıra, yıpranmaya karşı da cildi koruyor.

Özellikle yağlı cilde sahip olanların, nemlendirici seçiminde dikkat etmeleri gereken şey, nemlendirici kremin yağsız olmasıdır.

Piyasada ulaşabildiğimiz nemlendirici ürünler C,B vitamini gibi cildin yaşlanma zamanını azaltan vitamin çeşitleri içeriyor. Avrupa’da yapılan araştırmalara göre, çevre kirliliği nedeniyle meydana gelen ve havada bulunan sülfür dioksit gazının, vitaminleri etkisiz hale getirildiği anlaşılmış.

Genel bir bilgi verecek olursak, cildinizin yağlı veya kuru oluşuna dikkat edin. Yani cildinizin hangi tip olduğunu iyi bilmeniz gerekiyor. Nemlendirici krem kullanmayı, diş fırçalar gibi düzenli bir hale getirmelisiniz.

Nemlendiricilerin yanı sıra temizleme sütleri de kullanabilirsiniz. Bu tip ürünler seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta cildin asit dengesini bozmama ve kurutmama özelliği.

Gece kremleri de nemlendirici özelliğiyle cildin günlük nem kaybını önler. Hücre yenilemesini kat ve kat arttırır. Makyajdan hava almayan cildinizi havalandırır.

Cilt yazın daha yağlı, kışın daha kurudur. Nemlendirici seçiminizi yaparken bunu da göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Şunu da bilmelisiniz ki cilt ürünleri siyah nokta yapmayan, ancak cildi koruyacak maddelerden oluşuyor. Kremler etkisini genellikle 3-4 hafta içinde net bir biçimde gösterir. Bu süre epidermisin, yani cildin üst tabakasının yenilenme sürecidir. Doğru nemlendiriciyi alırsanız, üst deriyi mükemmel bir yumuşaklığa da kavuşturmuş olursunuz. Cilt kuruluğunun yanı sıra kırışıklık da önemli bir sorundur. Kırışıklık için de nemlendirici kremler önerilir. Ayrıca göz çevresinde oluşan siyahlıklar, çöküntüler için de nemlendirici kullanmakta fayda var. Unutmayın vücudumuzun %70′i sudur ve bu suyun %20′si deri tarafından kullanılır. Günde en az bir litre su içmek birçok rahatsızlığa iyi gelebileceği gibi cildinizi de içeriden temizler ve zehirlerden arındırır. Böylelikle cildinizin temiz ve sağlıklı olmasını sağlar.

 
 
 
0 Yorum

İlk yorumu yapan siz olabilirsiniz.

 
 
Konu hakkında yorumunuz