Cildinize Parlak Öneriler

 

Cildiniz sizin için oldukça önemlidir. Cildinizi en iyi şekilde korumalısınız. Sadece korumak değil cildinize bakım da yapmalısınız. Cildiniz bazı durumlardan dolayı dışarıya tepki verebilir. Bu tepkileri en iyi şekilde ve profesyonel yardım ile yok edebilirsiniz. Cildinizi en iyi şekilde korumak ve bakım yapmak için bazı küçük önerilerde bulunacağız.

Cildinizi sizinle beraber uyandırmanız gerekir. Sabahları soğuk su ile yüzünüzü yıkamak cildinize oldukça iyi gelecektir. Bu soğuk damarlarınızı daraltır ve cildinizde kalan lekeleri temizler.

Eğer cildinizde kızarıklık oluyorsa, papatya içerikli bir temizleyiciyle ( doğal olması oldukça önemli) yüzünüzü silmeniz oldukça işe yarayacaktır.

Gözaltında morluklar oluşan bireyler, gözlerinin üstüne salata dilimi koyabilirler. Veya kafein içerikli bir losyon da aynı işi görecektir. Bu damarların daralmasına yardımcı olur. Bu şekilde gözaltındaki sıvı birikimi azalır.

Başka bir önerimiz ise kendinizi tekrar eski hale getirmek üzerine olacaktır. Yani bir nevi detoks yapmış olacaksınız. Yüzünüzün eskimiş ve solmuş halini ortadan kaldırabilir ve eski normal haline getirebilirsiniz. Yeteri miktarda portakal suyunu temin edin. Kesinlik doğal olmalı ve marketlerde satılan ürünlerden olmamalıdır. Bir el havlusunu bu portakal suyuna batırın. Bu havluyu 5 dakika süre içeride bekletin. Sonra bu havluyu 5 ile 10 dakika arasında yüzünüz ile temasta tutun. Bu işlemi bir hafta uyguladıktan sonra, yüzünüzdeki normal görünüm ortaya çıkacak ve cildinizin rengi daha ışıltılı bir hale gelmiş olacaktır. Portakal, cildinizin daha iyi görünmesini sağlar. Bunun sebebi ise içinde bolca C vitaminin bulunmasıdır.

 
 
 
0 Yorum

İlk yorumu yapan siz olabilirsiniz.

 
 
Konu hakkında yorumunuz