Ayna’nın Cemil’i Aramızdan Ayrıldı

 

Bir dönemin popüler müzik grubu “Ayna”’nın solisti Cemil Özeren, siroza yakalanmıştı. Bir yıldır karaciğer yetmezliği nedeniyle tedavi gören Özeren, aramızdan ayrıldı.

50 yaşındaki sanatçı Cemil Özeren, önceki gece durumunun ağırlaşması üzerine Medical Park Bahçelievler Hastanesi’ne kaldırılmıştı. 20 gündür Esenler Hayat Hastanesi’nde yoğun bakım mücadelesi veren ünlü müzisyenin, maddi sıkıntı içerisinde olduğu ve sağlığının günden güne kötüye gittiği belirtilmişti. Özeren’in 1994′te Ayna grubunu kurduğu, Üniversiteden 30 yıllık arkadaşı Erhan Güleryüz,duygularını şu sözlerle ifade etti:

“Yaralıyız, içimiz yanıyor. Cemil’e bu teşhis 2 3 ay evvel konmuş. Ancak bunu ailesinden, dostlarından, herkesten saklamış. Benim bile haberim yoktu. Ne zaman ki durumu ağırlaştı o zaman herkesin haberi oldu. Dün sabah başucundaydım onun. Konuştum birçok şey söyledim. Ama beni hiç duyamadı. Bilinci kapalı öyle yatıyordu. Sonra doktorlar geldi beni çıkarttı dışarı. Öğlen gibide acı haberle geldi. Hastalığı boyunca gerek hastaneye gelen gerek evinden dualarıyla destek olan herkese teşekkür ediyorum.”

Solo Albüm Çıkarmıştı

”Gittiğin Yağmurla Gel” ile başlayan birliktelik, 2002 yılında çıkan ”Bostancı Durağı” albümüyle son buldu. Cemil Özeren, Erhan Güleryüz ile yollarını ayırdıktan sonra ”Destan” grubuna katıldı. Cemil Özeren, bu yıl başında çıkarttığı ”Cemi Cümle” adlı solo albümüyle tekrar müzik dünyasına dönmüştü.

 
Ayna’nın Cemil’i Aramızdan Ayrıldı  

Tags

, ,

Related Posts

 
 
0 Yorum

İlk yorumu yapan siz olabilirsiniz.

 
 
Konu hakkında yorumunuz