2012 Plaj Alışverişi

 

2012′de plaj modası yine rengârenk. Özellikle çiçek desenli bikiniler ve mayolar ön planda. Moda olanın dışında her vücut tipine göre ayrı tarzlar modeller seçilmesi daha doğru olur. Hangi vücut tipi, mayo giymeli; hangi vücut tipi mayokini veya bikini giymeli?

Mayo ve bikini seçerken, öncelikli olarak herkes kendi vücudunu tanımalı ve seçimini ona göre yapmalı.

 

Büyük göğüslüler:

Öncelikli olarak amaç göğüsleri dik tutmak olduğu için bikini üstü kalın askılı olmalı ve göğüs kısmının altında aksesuarı bulunan modeller seçilmeli. Kumaş olarak likralı olanlar tercih edilmeli. Eğer ince belli ve uzun boylu değilseniz kemerli modeller asla tercih etmemelisiniz.

Geniş kalçalılar:

Straplez mayo veya bikiniler tercih edilmeli. Çünkü straplez kesim, göğüs bölgesini olduğundan geniş gösterir ve orantıyı sağlar.

Karın bölgesini gizlemek isteyenler:

Dikkati göğüs bölgesine çeken açık renkli ve işlemeli üstler tercih edilmelidir. Karın bölgesinde ise “V” şeklinde çizgili desenler kullanıldığında, olduğundan daha ince bir görüntüye sahip olunabilir.

Geniş omuzlular:

Orantıyı sağlamak için olduğundan daha uzun görünebilmek gerekir ve bunun için “V” yakalı bikini ve mayolar tercih edilmelidir.

Büyük beden olanlar:

Boyuna çizgili modeller tercih edilmeli. Drapeli ve kruvaze modeller de olunduğundan daha ince gösterebilir.

Küçük göğüslüler:

Göğüsleri olduğundan daha büyük gösterebilmek için süngerli ve destekli modeller tercih edilmelidir. İri desenli çarpıcı renkli ve fırfırlı modeller göğüs bölgesi için tercih edilebilir ve böylece göğüsler olduğundan daha büyük görünebilir.

Kıvrımlı vücutlar:

Kıvrımlı ve ideal vücut hatlarına sahip olanlar ise istedikleri gibi özgürce her tarz modeli giyebilirler.

 
 
 
0 Yorum

İlk yorumu yapan siz olabilirsiniz.

 
 
Konu hakkında yorumunuz