2012 Çocuk Odası Dekorasyonu

 

Çocuklarımız bizler için önemlidir. Onların yaşam alanlarını düzenli ve iç açıcı ortamlara dönüştürmek hepimizin hayallerinden biridir. Yıllardır süregelen dekorasyon çılgınlığı evimizin her alanına yayıldı ve çocuk odalarımız için de birçok yenilikler yapıldı.

2012 yılının ilk aylarında da bu yenilikler devam ederek, mobilya firmalarının yeni çıkardığı kataloglarda çocuk ve genç odalarına dair büyük yenilikler gözümüze çarpmaktadır.

2012 yılında oda içerisinde huzur verici bir rahatlık yaratmak adına yapılan çalışmalarda fazla mobilyalardan arındırılmış, sade renklerle dizayn edilmiş çocuk odası takımları görülmektedir

Çocuk odalarını dekore ederken önem vermemiz gereken noktalara değinecek olursak;

  • Çocuk odalarında mutlaka eğitim için bir bölüm oluşturmalıyız. Gerek ders çalışmaları için gerekse daha küçük yaşta ki çocuklarımızın boyama, puzzle gibi eğitsel oyunları oynamaları için bu bölüm gereklidir.
  • Çocuklarımızın oyuncaklarını saçıp, keyifle oyunlarını oynayabileceği alanları unutmamalıyız.
  • Çocuk odalarında mutlaka bir pencere olmalı ve güneş gören cephelerde bu odaları oluşturmalıyız.
  • Çocuk odaları kesinlikle açık tonlarda boyanmalı ve mobilyaları da onlara zarar vermeyecek şekilde seçmeliyiz.
  • Çocuk odalarında mutlaka bir çöp kutusu ve kirli sepeti bulundurmalıyız. Bu çocuğumuzun eğitimi için önemlidir. Ayrıca dağınıklığı önlemek adına da alınabilecek önlemlerden biridir.

 
 
 
0 Yorum

İlk yorumu yapan siz olabilirsiniz.

 
 
Konu hakkında yorumunuz